Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Załatwiali prawa jazdy

6 osób podejrzanych o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy zatrzymali policjanci. To mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka. Wszyscy usłyszeli już zarzuty płatnej protekcji, a czworo z nich dodatkowo zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane. Sprawa ma charakter rozwojowy a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Z naszych informacji wynika, że wśród zatrzymanych jest jeden pracownik WORD Łomża.

Zatrzymań we wtorek dokonali policjanci z Białegostoku przy wsparciu funkcjonariuszy z Łomży i Wydziału do Walki z Korupcją KSP w Warszawie. Mają one związek ze śledztwem nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku. Zatrzymano 4 mężczyzn i 2 kobiety w wieku od 31 do 64 lat. To mieszkańcy Łomży, Wysokiego Mazowieckiego i Serocka.
Są podejrzani są o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za pośredniczenie w załatwianiu egzaminów na prawo jazdy w Ośrodkach Ruchu Drogowego w Białymstoku, Łomży i Warszawie-Bemowie - przekazują policjanci.
Z naszych informacji wynika, że w tej grupie jest jeden pracownik WORD Łomża.
Policja podaje, że cała szóstka usłyszała już zarzuty popełnienia w latach 2011-2012 przestępstw płatnej protekcji. Ponadto 4 osobom spośród nich przedstawione zostały zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej. W stosunku do 4 zatrzymanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru Policji. Dwie kolejne zostały dzisiaj doprowadzone do Sądu Rejonowego w Białymstoku, który zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
Jak wyjaśnia Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku, policjanci już od pewnego czasu sygnały w sprawie nieprawidłowości przy egzaminach na prawa jazdy odbywających się we wspomnianych WORD-ach docierały do funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją KWP w Białymstoku. Żmudne i szczegółowe ustalenia funkcjonariuszy w tej sprawie zaowocowały zgromadzeniem materiału dowodowego uzasadniającego zatrzymanie podejrzanych i przedstawienie im zarzutów płatnej protekcji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę