Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Złodziej na Rządowej

Wczoraj wieczorem nieznany dotychczas sprawca podbiegł do kobiety idącej przy ulicy Rządowej wyrwał torebkę i uciekł. W torebce były m.in. portfel z dokumentami i telefon komórkowy. Policja szuka złodzieja i apeluje do mieszkańców o rozwagę i uwagę. - Apelujemy, aby nie nosić klucz do domu razem z dowodem osobistym, bo złodziej kradnąc je może okraść także nasze mieszkanie – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży. - Prosimy także mieszkańców, aby zwracali uwagę na to co dzieje się w ich okolicy i pomagali, albo natychmiast wzywali policję. W tego typu zdarzeniach czym szybciej przyjedzie patrol, tym większe szanse na schwytanie złodzieja na gorącym uczynku.

We wczorajszym zdarzeniu kobieta, której złodziej wyrwał torebkę, w której był m.in. telefon komórkowy, miała około 45 lat. Nim powiadomiła policję minęło około 10 minut.
- Patrol, który zjawił się na miejscu już po 4 minutach od zgłoszenia sprawdził okolice, ale nikogo podejrzanego nie dostrzegł. W dalszym ciągu szukamy sprawcy tej kradzieży – mówi policjantka. |
Policjanci przypominają także, że zbliża się czas przedświątecznych zakupów, który jest także czasem wzmożonej działalności kieszonkowców i drobnych złodziej.
- Starają się oni wykorzystywać zabieganie ludzi i tłok w sklepach czy w autobusach komunikacji miejskiej. Ich wygląd może wzbudzać zaufanie, ale nie dajmy się na to nabrać – mówi Szlesińska. - Złodzieje z reguły nie działają samodzielnie, tylko w grupie. Wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, które odwracają uwagę osoby okradanej. Bądźmy czujni i ostrożni. Dlatego apelujemy do wszystkich, aby nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów i nie trzymać tego wszystkiego w jednym miejscu – np. torebce czy saszetce. Złodziej może wykorzystując tłok przeciąć pasek torebki lub niepostrzeżenie sprawdzić jej zawartość. Szczególnie apelujemy do osób starszych, bardziej może niż inni narażonych na takie przestępstwa.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę