Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 21 maja 2022 napisz DONOS@

Złodziej na Rządowej

Wczoraj wieczorem nieznany dotychczas sprawca podbiegł do kobiety idącej przy ulicy Rządowej wyrwał torebkę i uciekł. W torebce były m.in. portfel z dokumentami i telefon komórkowy. Policja szuka złodzieja i apeluje do mieszkańców o rozwagę i uwagę. - Apelujemy, aby nie nosić klucz do domu razem z dowodem osobistym, bo złodziej kradnąc je może okraść także nasze mieszkanie – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży. - Prosimy także mieszkańców, aby zwracali uwagę na to co dzieje się w ich okolicy i pomagali, albo natychmiast wzywali policję. W tego typu zdarzeniach czym szybciej przyjedzie patrol, tym większe szanse na schwytanie złodzieja na gorącym uczynku.

We wczorajszym zdarzeniu kobieta, której złodziej wyrwał torebkę, w której był m.in. telefon komórkowy, miała około 45 lat. Nim powiadomiła policję minęło około 10 minut.
- Patrol, który zjawił się na miejscu już po 4 minutach od zgłoszenia sprawdził okolice, ale nikogo podejrzanego nie dostrzegł. W dalszym ciągu szukamy sprawcy tej kradzieży – mówi policjantka. |
Policjanci przypominają także, że zbliża się czas przedświątecznych zakupów, który jest także czasem wzmożonej działalności kieszonkowców i drobnych złodziej.
- Starają się oni wykorzystywać zabieganie ludzi i tłok w sklepach czy w autobusach komunikacji miejskiej. Ich wygląd może wzbudzać zaufanie, ale nie dajmy się na to nabrać – mówi Szlesińska. - Złodzieje z reguły nie działają samodzielnie, tylko w grupie. Wykorzystują tłok, aranżują sytuacje, które odwracają uwagę osoby okradanej. Bądźmy czujni i ostrożni. Dlatego apelujemy do wszystkich, aby nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy, biżuterii czy wartościowych dokumentów i nie trzymać tego wszystkiego w jednym miejscu – np. torebce czy saszetce. Złodziej może wykorzystując tłok przeciąć pasek torebki lub niepostrzeżenie sprawdzić jej zawartość. Szczególnie apelujemy do osób starszych, bardziej może niż inni narażonych na takie przestępstwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę