Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Małe zainteresowanie dopłatami unijnymi

Do 15 maja rolnicy mogą już codziennie składać wnioski o dopłaty bezpośrednie. Decyzją dyrektora urzędnicy będą pracować w dni ustawowo wolne od pracy. Powodem jest małe zainteresowanie gospodarzy nową edycją składania wniosków o unijne dopłaty. Do tej pory niewiele ponad 50 % rolników złożyło swoje zapotrzebowanie o dotacje do powiatowych biur Agencji.


Zdaniem urzędników Agencji to późna wiosna i konieczne prace polowe sprawiły, że rolnicy odłożyli sprawy biurokratyczne. Czasu jest więc mało ale rolnicy mogą już składać wnioski nawet w sobotę i niedzielę. Ostatniego dnia przyjmowania wniosków powiatowe biura Agencji będą otwarte – jak mówi dyrektor Szczepkowski – do ostatniego klienta.
Dopuszczalne jest złożenie wniosku po tym terminie, ale nie później niż do 9 czerwca 2005 r. Jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia należna rolnikowi płatność będzie obniżana o 1%. Rolnik gospodarujący na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania może wystąpić również o przyznanie dodatkowych płatności z tytułu ONW.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę