Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Palma była na początek...

Główne zdjęcie
Park wodny, ul. Wyszyńskiego

Niespełna trzy miesiące temu przed basenem przy ulicy ks. kard. Stefana Wyszyńskiego niespodziewanie „wyrosła” kilkumetrowa plastikowa palma z także plastikowymi kokosami, która miała symbolizować „zmiany, jakie zachodzą i będą zachodzić sukcesywnie, zależnie od naszych możliwości finansowych”. Palma kosztowała 2500 zł netto, a basen przemianowano na Park Wodny. Jak się okazuje już teraz możliwości finansowe miejskiej placówki najwyraźniej wybujały bo prezydent Łomży zaproponował zwiększenie planowanych na ten rok wydatków majątkowych MOSiR o kwotę blisko 400 tysięcy. 1/4 tej sumy ma iść na dmuchane urządzenia wodne oraz zakup urządzeń do placu zabaw dla dzieci do Parku Wodnego. Zakupy mają w na celu uatrakcyjnienie i podkreślenie rekreacyjnego charakteru tego obiektu.

Zgodnie z propozycją prezydenta MOSiR jeszcze w tym roku ma wybrać się na duże zakupy. Chce za 140 tys zł kupić maszynę do pielęgnacji boisk sztucznych wraz z lawetą do przewozu tej maszyny i ciągnika. Jak uzasadnia prezydent mają taką maszynę MOSiR będzie konserwować własne boiska oraz pozostałe boiska przy szkołach działających w ramach m. Łomża a nawet zarabiać wykonując takie prace na zlecenie ościennych gmin.
Kolejnym zakupem ma być samochód osobowo-cieżarowy o dopuszczalnej masie całkowitej do 6 ton i na 9 osób. Koszt to 150 tysięcy złotych, ale – co należy zauważyć – ma zastąpić dotychczas używanego i wysłużonego VW T4 z 1993 roku.
Nowy samochód MOSiR ma służyć np. do przewozu sceny mobilnej, którą już wcześniej miasto kupiło i podarowało tej placówce. Jak zaznacza prezydent, środki na ten zakup pochodzą z oszczędności w zakupie energii.
Najbardziej zaskakujący jest ten trzeci planowany zakup na potrzeby Parku Wodnego. Do wydania ma być równe 100 tysięcy złotych.
- W ramach tego zadania zostaną zakupione dmuchane urządzenia wodne w celu uatrakcyjnienia i podkreślenia rekreacyjnego charakteru tego obiektu – czytamy w przesłanym radnym wniosku prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. - Ponadto planuje się zakup urządzeń do placu zabaw dla dzieci do Parku Wodnego. Powyższe zakup podyktowane są koniecznością zagospodarowania pomieszczeń przeznaczonych na gastronomie, które do tej pory były wynajmowane już przez trzech najemców. Ostatni zapowiedział wypowiedzenie umowy. Problemy z poszukiwaniem nowych najemców zmuszają do rozpatrzenia innych możliwości zagospodarowania wolnych pomieszczeń.
Prezydent zapewnia radnych, że środki na ten cel pochodzą z oszczędności w budżecie MOSiR, a zakup  urządzeń  do  Parku Wodnego i  wyposażenie  pomieszczenia  dla dzieci  spowoduje zwiększenie frekwencji na obiekcie.

Warto zauważyć, że w planach na 2015 rok dochody MOSiR określono na poziomie 2 mln 121 tys. zł, a w przedstawionym przez prezydenta Chrzanowskiego projekcie budżetu na 2016 rok na 2 mln 140 tys. zł.  Różnica wynosi19 tysięcy. Znacznie większa jest przy kosztach. Te na 2015 rok określono pierwotnie na 7 mln 666 tys. zł, a w projekcie budżetu na 2016 rok na poziomie 7 mln 750 tys. zł, a więc o 84 tysiące złotych więcej.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę