niedziela, 19 stycznia 2020 napisz DONOS@

Poszukiwane pieniądze na nauczycielskie pensje

O natychmiastowe zwiększenie budżetów miejskich szkół i przedszkoli o blisko 1 milion 400 tysięcy złotych zwrócił się prezydent Łomży do miejskich radnych. To jedna z grupy wniosków dotyczących zmian w tegorocznym budżecie miasta nad którymi radni mają debatować podczas sesji w przyszłym tygodniu. Jak argumentuje prezydent środki te pozwolą na zabezpieczenie wypłaty „wynagrodzeń i pochodnych za listopad oraz wypłatę wynagrodzeń netto za grudzień”.

Fragment wniosku prezydenta dotyczącego zmian w budżecie miasta w związku z koniecznością zapewnienia środków na nauczycielskie pensje.
Fragment wniosku prezydenta dotyczącego zmian w budżecie miasta w związku z koniecznością zapewnienia środków na nauczycielskie pensje.

„W związku ze złożonymi wnioskami na zabezpieczenie środków finansowych na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników jednostek oświatowych proponuję zwiększenie budżetów tych placówek według wykazu” - czytamy we wniosku prezydenta Łomży.
Ten wykaz obejmuje 17 placówek od przedszkoli przez podstawówki, gimnazja po szkoły ponadgimnazjalne. Najwięcej na brakujące nauczycielskie pensje miałaby otrzymać Szkoła Podstawowa Nr 2 - 161 tysięcy złotych. Niewiele mniej potrzeba także w SP nr 5 (149 tys. zł), SP nr 10 (142 tys. zł) PG nr 9 (138 tys. zł), i SP nr 8 (126 tys. zł). Najmniej brakuje w Bursie nr 3 – 8 tys. zł oraz w liceach: w II LO 15 tys. zł, a w III LO 31 tys. zł
W sumie prezydent proponuje dołożenie do szkół 1 mln 388 tys. zł.
- „Powyższe środki zabezpieczą wypłatę wynagrodzeń i pochodnych za listopad oraz wynagrodzenia netto za grudzień 2015” – argumentuje prezydent w uzasadnieniu wniosku.

Dodajmy, że już wcześniej, dwoma zarządzeniami z 30 października i 13 listopada, prezydent przesunął w obrębie „działu 801 Oświata i wychowanie” ponad milion złotych przede wszystkim uzupełniając w ten sposób niedobór środków na wynagrodzenia pracowników.


 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę