Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Poszukiwane pieniądze na nauczycielskie pensje

Główne zdjęcie
Fragment wniosku prezydenta dotyczącego zmian w budżecie miasta w związku z koniecznością zapewnienia środków na nauczycielskie pensje.

O natychmiastowe zwiększenie budżetów miejskich szkół i przedszkoli o blisko 1 milion 400 tysięcy złotych zwrócił się prezydent Łomży do miejskich radnych. To jedna z grupy wniosków dotyczących zmian w tegorocznym budżecie miasta nad którymi radni mają debatować podczas sesji w przyszłym tygodniu. Jak argumentuje prezydent środki te pozwolą na zabezpieczenie wypłaty „wynagrodzeń i pochodnych za listopad oraz wypłatę wynagrodzeń netto za grudzień”.

„W związku ze złożonymi wnioskami na zabezpieczenie środków finansowych na wypłatę wynagrodzeń dla pracowników jednostek oświatowych proponuję zwiększenie budżetów tych placówek według wykazu” - czytamy we wniosku prezydenta Łomży.
Ten wykaz obejmuje 17 placówek od przedszkoli przez podstawówki, gimnazja po szkoły ponadgimnazjalne. Najwięcej na brakujące nauczycielskie pensje miałaby otrzymać Szkoła Podstawowa Nr 2 - 161 tysięcy złotych. Niewiele mniej potrzeba także w SP nr 5 (149 tys. zł), SP nr 10 (142 tys. zł) PG nr 9 (138 tys. zł), i SP nr 8 (126 tys. zł). Najmniej brakuje w Bursie nr 3 – 8 tys. zł oraz w liceach: w II LO 15 tys. zł, a w III LO 31 tys. zł
W sumie prezydent proponuje dołożenie do szkół 1 mln 388 tys. zł.
- „Powyższe środki zabezpieczą wypłatę wynagrodzeń i pochodnych za listopad oraz wynagrodzenia netto za grudzień 2015” – argumentuje prezydent w uzasadnieniu wniosku.

Dodajmy, że już wcześniej, dwoma zarządzeniami z 30 października i 13 listopada, prezydent przesunął w obrębie „działu 801 Oświata i wychowanie” ponad milion złotych przede wszystkim uzupełniając w ten sposób niedobór środków na wynagrodzenia pracowników.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę