Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Indeks na Politechnikę Białostocką jeszcze przed maturą

Wydziały Politechniki Białostockiej zorganizowały aż cztery konkursy, w których nagrodą jest indeks na studia. Wszystkie konkursy zostaną rozstrzygnięte do kwietnia 2016 r., a więc – jak podkreśla Dorota Sawicka rzecznik prasowy Politechniki Białostockiej - udział w nich może zapewnić wstęp na wymarzony kierunek jeszcze przed egzaminem maturalnym. Laureaci konkursów „Matematyka stosowana” i „EL-ROBO-MECH” mogą sobie wybrać dowolny kierunek studiów na BP, a w dwóch kolejnych konkursach do zdobycia są indeksy na kierunek architektura krajobrazu oraz w zamiejscowym Wydziale Leśnym w Hajnówce.

Jak informuje Dorota Sawicka w konkursach o indeks mogą wziąć udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Finaliści konkursu uzyskają prawo do podjęcia studiów na wybranym kierunku z pominięciem konkursu świadectw, który obowiązuje w procesie rekrutacji. Zwycięzcy zobowiązani będą jednak do zapisania się na wybrany kierunek studiów w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK), złożenia kompletu dokumentów wymaganych od kandydata na studia wraz z oryginałem dokumentu wydanego przez organizatora konkursu poświadczającego uzyskanie statusu laureata, a także do zdania dodatkowego egzaminu z rysunku - w przypadku gdy jest wymagany. To wszystko w terminach zgodnych z harmonogramem rekrutacji na Politechnikę Białostocką w 2016 roku.

Konkurs „Matematyka stosowana” signum.pb.bialystok.pl/konkurs/ nieorganizowany jest w tym roku po raz pierwszy. Nagrodą jest indeks na dowolny kierunek prowadzony na Politechnice Białostockiej. Do konkursu mogą przystąpić wyłącznie drużyny dwuosobowe, które powinny zarejestrować się najpóźniej do 22 stycznia 2016 r. Od chwili rejestracji uczestnicy otrzymają dostęp do przykładowych zadań i będą mogli przygotować się do kolejnych etapów konkursu. Etap I (4-11 marca 2016 r.) będzie polegał na rozwiązaniu quizu (indywidualnie przez każdego uczestnika), który sprawdzi umiejętności stosowania matematyki w praktyce. Etap II będzie polegał na drużynowym przeprowadzeniu doświadczeń bądź pomiarów i wykonaniu niezbędnych obliczeń matematycznych na poszczególnych wydziałach PB.

Celem konkursu EL-ROBO-MECH wm.pb.edu.pl/konkurs/ jest docenienie młodych, utalentowanych ludzi oraz popularyzacja nauk technicznych. Aby wziąć udział w konkursowych zmaganiach, uczestnicy (indywidualnie lub w zespole nie większym niż trzyosobowy) powinni przygotować pracę konkursową, która bezpośrednio lub pośrednio będzie związana z: mechaniką i budową maszyn, mechatroniką, automatyką i robotyką, informatyką stosowaną, energetyką, elektrotechniką, elektroniką, telekomunikacją lub inżynierią biomedyczną. W ciągu dwóch tygodni komisja oceni zgłoszone prace i ogłosi, kto przechodzi do drugiego etapu konkursu. Ten odbędzie się na terenie Politechniki Białostockiej i polegać będzie na samodzielnym zaprezentowaniu pracy przed komisją konkursową. Na laureatów konkursu czekają indeksy na dowolnie wybrany kierunek studiów na Wydziale Mechanicznym lub Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

W tym roku odbędzie się także II edycja konkursu „Zdobądź indeks na kierunek architektura krajobrazu” www.wb.pb.edu.pl/Konkurs W pierwszym etapie konkursu uczestnik przygotowuje cykl 4-6 fotografii tworzących autorską opowieść opatrzoną cytatem pochodzącym z literatury. Tematem przewodnim fotoreportażu jest w tym roku DRZEWO. Prace, wykonane w dowolnej technice fotograficznej, należy przesłać wraz z kartą uczestnictwa w konkursie do 17 stycznia 2016 r. Komisja konkursowa oceni prace m.in. pod względem walorów artystycznych, estetycznych i merytorycznych pracy oraz warsztatu technicznego. W drugim etapie konkursu uczestnicy zostaną zaproszeni na Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska PB, gdzie w ciągu dwóch godzin przygotują prace plastyczne na zadany przez Komisję Konkursową temat. Laureaci 1., 2. i 3. miejsca otrzymają indeks na kierunek architektura krajobrazu i atrakcyjne nagrody. W konkursie przewidziane są również nagrody dla najbardziej zaangażowanych nauczycieli/opiekunów promujących konkurs w swoich szkołach.

Ostatni z konkursów dający indeks na studia na Politechnice Białostockiej to Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej. Organizatorem jest Zamiejscowy Wydział Leśny PB w Hajnówce. Laureaci konkursu (miejsca 1., 2. i 3.) otrzymają indeks na kierunek leśnictwo i będą mogli podjąć studia już w roku akademickim 2016/2017. Ponadto organizatorzy ufundowali 10 atrakcyjnych nagród rzeczowych. Regulamin konkursu i jego harmonogram wkrótce pojawi się na stronie Zamiejscowego Wydziału Leśnego.


210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę