Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Sąd: „doszło do zniesławienia Prezydenta Miasta Łomża”

Główne zdjęcie
Sąd Rejonowy w Łomży

Sąd Rejonowy w Łomży utrzymał w mocy postanowienie Prokuratura Rejonowego w Łomży nakazujące wydanie numerów IP komputera z którego trzech wpisów dokonał jeden z użytkowników forum 4lomza.pl. Postanowienie jest prawomocne. Sprawa dotyczy wniosku jaki we wrześniu w prokuraturze złożył prezydent Mariusz Chrzanowski.

W przesłanym wówczas do mediów oświadczeniu prezydent Mariusz Chrzanowski pisał:
Szanuję wolność słowa i mam świadomość, że jako osoba publiczna narażam się na krytykę podejmowanych przeze mnie działań. Dlatego nie obrażam się na nią, traktując ją jako coś naturalnego, a niekiedy traktując ją nawet jako wskazówkę przy podejmowanych przeze mnie decyzjach. Nie mogę się jednak godzić na publiczne znieważanie i zarzucanie mi popełniania czynów przestępczych, które nie miały miejsca. Dlatego zdecydowałem się złożyć zawiadomienie do Prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na pomówieniu mojej osoby za pomocą środków masowego komunikowania, o takie postępowanie i właściwości, które mogą poniżyć mnie w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla działalności społecznej i politycznej oraz naruszają moje dobra osobiste. Wniosłem jednocześnie o objęcie czynu prywatnoskargowego ściganiem z urzędu.

Łukasz Czech z ratusza wyjaśniał, że chodzi o wpisy na forach internetowych, także na 4lomza.pl. Z 13. wpisów wskazywanych we wniosku prezydenta do Prokuratury Rejonowej w Łomży, trzy dotyczą internauty z forum 4lomza.pl. Prokuratura na wniosek prezydenta wszczęła śledztwo, a jedną z decyzji było zażądanie wydania danych użytkownika, który zamieścił wskazane przez prezydenta wpisy na forum 4lomza.pl.

„Uczestnicy forum wysuwający pod adresem innych osób obraźliwe czy znieważające określenia nie mogą zasłaniać się prawem do prywatności, a administratorzy danych czynić kroków uniemożliwiających ustalenie ich personaliów. Analizując treść wypowiedzi zawartych w wpisach wskazanych w zaskarżonym postanowieniu należy stwierdzić, że doszło do zniesławienia Prezydenta Miasta Łomża i jak najbardziej żądanie Prokuratora jest uzasadnione” – czytamy w uzasadnieniu postanowienia Sądu Rejonowego w Łomży, który utrzymał w mocy postanowienie prokuratury. Tym samym postanowienie to stało się prawomocne.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę