Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Obwodnica Bargłowa

Główne zdjęcie
Obwodnica Bargłowa Kościelnego w ciągu drogi krajowej nr 61 (fot. GDDKiA Białystok)

Niemal trzy lata, o rok dłużej niż planowano, trwała budowa obwodnicy Bargłowa Kościelnego w ciągu drogi krajowej nr 61. We wtorek w samo południe pojechały nią pierwsze pojazdy. Obwodnica ma 12 km długości i jest pierwszym w województwie odcinkiem drogi objętym 10-letnią gwarancją.

Obwodnica została wybudowana jako droga jednojezdniowa (szerokości 7 m plus opaski po 0,7m) z poboczami gruntowymi (1,5 m). Powstały na niej 3 skrzyżowania z oświetleniem, 4 obiekty inżynierskie w ciągu obwodnicy (2 zintegrowane przejścia dla zwierząt, 1 most i 1 wiadukt) i 4 wiadukty ponad drogą. Przebudowa objęła też 26 km dróg wokół obwodnicy.

Wartość kontraktu budowlanego to 178,7 mln zł., całkowita wartość inwestycji (dokumentacja, wykupy, archeologia, roboty itp.) - 213,17 mln zł.

Początkowo zakładano, że inwestycja będzie ukończona do końca 2014 roku, ale pojawiły się problemy - część drogi na odcinku ok. 300 metrów zaczęła się zapadać. Potrzebne były dodatkowe ekspertyzy i wzmocnienia podłoża. Teraz jak zapewniają drogowcy wszystko jest już dobrze.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę