Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Miasto na długu

Główne zdjęcie
Zadłużenie miasta - źródło Wieloletnia Prognoza Finansowa Łomży na lata 2016-2030

Dochody budżetu w wysokości 278 milionów złotych wydatki w wysokości niemal 292,5 miliona złotych oraz wzrost zadłużenia miasta do niemal równych 130 milionów złotych to podstawowe dane dotyczące przyszłorocznego budżetu Łomży, który wczoraj prezydent Mariusz Chrzanowski przekazał radnym.

Zgodnie z propozycją prezydenta miasto ma pożyczyć w przyszłym roku 21 mln 785 tys. 109,30 zł.  Pieniądze te mają być przeznaczone na  sfinansowanie planowanego deficytu budżetu  - w kwocie 14 mln 455 tys. 954 zł oraz  spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu zaciągniętych  pożyczek  i  kredytów - w kwocie 7 mln 329 tys. 155,30 zł.  To skutkowało będzie wzrostem zadłużenia miasta z ok. 115,5 mln zł na koniec tego roku do 129 mln 989 tys. 555,97zł na koniec 2016 roku.

Prezydent chce także aby radni ustalając mu "limity zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz kredytów i pożyczek" wyrazili zgodę także na ich zaciąganych na sfinansowanie przejściowego deficytu budżetu - w kwocie 7 mln zł, oraz – to nowość w łomżyńskim budżecie - „wyprzedzające finansowanie działań finansowanych ze środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej - w kwocie 14 959 444,00 zł”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę