Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to bardzo ważna data w dziejach Polski, tego dnia po 123 latach zaborów, Polska odzyskała Niepodległość. Dlatego we wtorek 10 listopada wszystkie przedszkolaki uczciły to święto wspólną akademią. Na wstępie głos zabrała Pani dyrektor Jadwiga Juchniewicz, która serdecznie powitała przybyłych gości, dzieci i pracowników przedszkola.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Kazimierz Burzyński – sybirak, Pan chorąży Marcin Filipkowski – żołnierz z Warsztatów Technicznych Jednostki Wojskowej w Łomży, Pani Janina Nasiadko z zespołu kurpiowskiego „Łomżyniacy”, Radio Nadzieja, babcie, dziadkowie i rodzice.

Uroczystość rozpoczęliśmy odśpiewaniem hymnu narodowego, zachowując odpowiednią postawę. Następnie  pięciolatki z gr. IV pod kierunkiem Pani Barbary Florczyk, Pani Izabeli Sztejno, Pani Marii Danielskiej i Pana Grzegorza Narewskiego zaprezentowały program artystyczny. Dzieci w wierszach opowiedziały historię Rozbiorów Polski, powiedziały co to jest Polska, co to Ojczvzna, jakie są nasze symbole narodowe. Następnie każda grupa przedstawiła jeden utwór dotyczący naszej ojczyzny. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze patriotyczne. oraz śpiewały pieśni takie jak:. ,,My, Pierwsza Brygada”, ,,Szara Piechota”, ,,Przybyli Ułani” oraz ,,Serce w plecaku”. Na koniec Pięciolatki w strojach krakowskich pięknie wykonały polski taniec ,,Krakowiak”.

Nasze Przedszkole włączyło się do programu ,,Patriotyczne Śpiewanie”, organizowanego przez SP 12 w Białymstoku, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku i Podlaskiego Kuratora Oświaty. Wszyscy zgromadzeni goście otrzymali teksty pieśni patriotycznych  i z wielkim entuzjazmem odśpiewali je, przy dźwiękach muzyki granej przez p. Grzegorza Narewskiego.

Była to swoista lekcja historii oraz patriotyzmu, którą nasze Przedszkolaki na pewno na długo zapamiętają.

 

 

Tekst: B. Florczyk, I. Sztejno

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Agata Komorowska
pon, 16 listopada 2015 23:53
Data ostatniej edycji: wt, 17 listopada 2015 00:18:50

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę