wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pijany kierowca potrącił pijanego przechodnia

61- letni mężczyzna ze złamaną nogą trafił do szpitala w Łomży. W niedzielę wieczorem został potrącony przez samochód, gdy przechodził przez jezdnię na skrzyżowaniu Polowej i Sadowej. Okazało się, że zarówno on jak i 46-latek kierujący volkswagenem, który go potrącił, byli pijani. Pieszy miał blisko 1,4, a kierowca blisko 1,6 promila alkoholu.

Do wypadku doszło około 19.25. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do wypadku doszło na środku skrzyżowania, a nie na przejściu dla pieszych w jego pobliżu. 61-latek przechodził od strony  osiedla w kierunku ulicy Sadowej, a kierowca vw jechał od strony ronda Hanki Bielickiej w kierunku skrzyżowania z Aleją Legionów. Policjanci podkreślają że do potrącenia doszło na prawym pasie jezdni, co oznacza, że pieszy zanim został potrącony przez samochód przeszedł już przez ponad połowę jezdni. Ranny mężczyzna – doznał m.in. złamania nogi - został zabrany do szpitala.
Przeprowadzone przez policjantów badania wykazały, że zarówno kierowca volkswagena jak i pieszy w chwili wypadku byli pijani. Pieszy miał  blisko 1,4, a kierowca blisko 1,6 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0