Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 stycznia 2021 napisz DONOS@

TIR-y skradzione we Francji znaleziono pod Zambrowem

Dwa skradzione we Francji, warte blisko 660 tysięcy złotych ciągniki siodłowe z naczepami odnaleziono na jednym z parkingów w okolicy Szumowa na drodze krajowej nr 8. W trakcie policyjnych działań schwytano powiązanych z ich kradzieżą dwóch Białorusinów i Litwina.

Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wynikało, że przez teren województwa podlaskiego najprawdopodobniej „przerzucane” są w kierunku Białorusi ciężarówki kradzione we Francji. Podejrzenia podlaskich policjantów okazały się uzasadnione a ich wnikliwe ustalenia trafne. W miniony czwartek późnym popołudniem kryminalni z Białegostoku i Zambrowa, na jednym z parkingów w okolicy Szumowa (na drodze krajowej nr 8) wśród wielu tirów zlokalizowali 2 ciągniki siodłowe volvo z naczepami. Podejrzenia kryminalnych co do ich pochodzenia okazały się zasadne, a funkcjonariusze nie dali się zwieść wymienionym już tablicom rejestracyjnym. Po dokładnym sprawdzeniu pojazdów w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze potwierdzili, że oba tiry i ich naczepy zostały skradzione przed kilkom dniami we Francji. Mundurowi na miejscu zatrzymali kierowców tych ciężarówek. Byli to obywateli Białorusi w wieku 29 i 56 lat. W ręce policjantów wpadł tam także 48-letni Litwin, który osobowym citroenem pilotował kradzione pojazdy. Odzyskane TIR-y wraz z naczepami, których łączna wartość szacowana jest na kwotę około 660 tysięcy złotych, zostały zabezpieczone przez policjantów. Trzej zatrzymani w związku z tym zdarzeniem obcokrajowcy trafili do policyjnego aresztu. Teraz całe „trio” usłyszy zarzuty wspólnego udziału w przestępstwie paserstwa mienia znacznej wartości. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę od 1 roku nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę