Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

50 lat cukierniczych tradycji rodziny Cendrowskich

Trudno nam sobie wyobrazić przyjęcie weselne bez okolicznościowego tortu, efektownie ozdabiane wypieki pojawiają się też zawsze na stołach podczas wszelkich innych uroczystości rodzinnych. Lubimy też zjeść coś słodkiego tak bez okazji, albo zapraszając do domu przyjaciół, jednak nie każdy jest obdarzony talentem, by samodzielnie coś takiego wypiekać, albo nie ma na to czasu. Tym chętniej korzystamy z oferty pracowni cukierniczych takich jak Cukiernia Cendrowscy, oferującej ogromny wybór pysznych i świeżutkich ciastek, ciast i tortów – teraz nie tylko w znanym kilku pokoleniom łomżyniaków miejscu przy al. Legionów 4A, ale też w nowo otwartym punkcie przy ulicy Sybiraków 20 lokal 5.

Cukiernia Cendrowscy to rodzinna firma z tradycjami sięgającymi 1964 roku, kiedy to Mieczysław Cendrowski założył pracownię cukierniczą w Warszawie przy ulicy Dobrej. Na początku lat 70. przeniósł ją jednak do Łomży, do swej rodzinnej miejscowości. Jego cukiernia była oblegana przez klientów, zaś po 10 latach przeniosła się do swej obecnej siedziby przy al. Legionów 4A. Do dnia dzisiejszego jest ona bazą firmy, tam też wypiekane są wszystkie pyszności, znane nie tylko mieszkańcom Łomży, ale też regionu i Polski.
Cukiernia Cendrowscy zawdzięcza swój sukces nie tylko unikalnym przepisom i recepturom, umożliwiającym oferowanie wypieków niedostępnych w innych miejscach, ale też wyjątkowej dbałości o każdy szczegół: od unikania tzw. polepszaczy czy gotowych baz biszkoptowych, korzystania z naturalnych produktów, aż do efektownych dekoracji ciast czy tortów. Dochodzi do tego wyjątkowo korzystna przy tak wysokiej jakości oferowanych produktów cena, dlatego klienci już od rana dopytują o ulubione ciastka, a sympatyczne sprzedawczynie mają pełne ręce roboty.
– Pamiętam z dzieciństwa, jak mama w sobotę zawsze piekła ciasto albo robiła pączki – wspomina pan Janusz. – Smaku tych domowych wypieków nie da się porównać z niczym, a ponieważ mama od dawna już nie jest w stanie rozpieszczać nas tak jak kiedyś, to teraz ja kupuję u Cendrowskich różne pyszności, tak smaczne, jak te robione w domu!
– Nie ukrywam, że nie umiem piec ciast, ale w sumie nie jest mi to do niczego potrzebne, bo często zaglądam do tej cukierni i nigdy nie wychodzę z pustymi rękami – dodaje następna w kolejce pani Magdalena. – Czy  to torcik na jakąś uroczystość czy imieniny, albo po prostu ciastka do kawy na wieczór – wybór jest tak duży, że aż czasem muszę się ograniczać w trosce o figurę...
W cukierni od ręki można kupić kilkanaście rodzajów tortów w standardowych rozmiarach, np. jogurtowy, śmietankowy, wiśniowy czy makowy, ale na zamówienie można mieć praktycznie każdy ich rodzaj: większe, specjalne, z okolicznościowymi napisami czy dekoracjami.
Wielkim powodzeniem cieszą się torty weselne, ale klienci chętnie zamawiają je też na wszelkie inne uroczystości, wiedząc, że tort od Cendrowskich na stole to gwarancja dobrego humoru gości. W sprzedaży są też ciastka na wagę, bezy oraz różnego rodzaju ciasta. Niezmiennym powodzeniem cieszą się legendarne już, tradycyjne pączki – ręcznie zawijane, z marmoladką wieloowocową i lukrem. Jeśli ktoś jest łasuchem i lubi próbować czegoś nowego, to w Cukierni Cendrowskich może mieć problem z wyborem, bowiem w sprzedaży  jest zawsze co najmniej 20 rodzajów ciastek: od przepysznych, również tradycyjnych ptysiów czy kremówek, poprzez rurki z kremem i napoleonki, aż do ciastka winiak, babeczek z budyniem, czy uwielbianych przez dzieci ciastek czekoladowych.
A ponieważ klienci z Osiedla Południe narzekali na problemy z dojazdem i parkowaniem przy alei Legionów, szczególnie w godzinach szczytu, teraz będą mieli już nieograniczony dostęp do pieczonych i przygotowywanych każdego dnia pyszności od Cendrowskich, w punkcie przy ulicy Sybiraków 20 lokal 5.
– Miasto rozwija się i my również – podkreśla Aneta Cendrowska. – Jest tam swobodniejsze parkowanie, to bardzo dobry punkt, dzięki któremu dotrzemy nie tylko do mieszkających tam klientów, którzy znają nas już z tego, że Cendrowscy to stara, dobra szkoła cukiernicza, ale też tych nowych, ceniących smaczne ciasta i torty najwyższej jakości.

Cukiernia Cendrowscy:
al. Legionów 4A, Łomża
Telefon: 86 216 26 88, 608 688 384
ul. Sybiraków 20 lokal 5, Łomża


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę