Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Odkręciła dwie butle z gazem

To nie były żarty i tylko straszenie. W bloku przy Dmowskiego mogło dojść do wielkiej tragedii – mówią ratownicy. 55-letnia kobieta, która w czwartkowe popołudnie mówiła, że wysadzi blok chciała faktycznie doprowadzić do wybuchu. Desperatka jedną butlę z gazem trzymała w ręku, a drugą odkręciła wewnątrz mieszkania. Na razie nie wiadomo dlaczego kobieta chciała to zrobić. Przebywa w szpitalu.

Cała akcja zaczęła się tuż po godzinie 15. Wówczas dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał sygnał o tym, że mieszkanka bloku krzyczy i wzywa pomocy. Jak relacjonuje Ewelina Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży drzwi do mieszkania na trzecim piętrze były zamknięte. Aby dowiedzieć się dlaczego kobieta wzywa pomocy, na miejsce wezwano strażaków z podnośnikiem. Nagle kobieta, która przebywała w mieszkaniu odkręciła zawory w dwóch butlach z gazem propan-butan o pojemności 3,2 kg i zagroziła wybuchem. Policjanci wspólnie ze strażakami natychmiast ewakuowali około 80 mieszkańców z budynku i zabezpieczyli teren do przyjazdu policyjnych negocjatorów. Zespół negocjatorów rozpoczął rozmowy z desperatką. W wyniku koordynacji działań na miejscu zdarzenia, funkcjonariusze szybko dostali się do mieszkania i obezwładnili kobietę. 55-latka została przewieziona do szpitala.
Przed godziną 17. po usunięciu zagrożenia, mieszkańcy bloku bezpiecznie wrócili do swoich mieszkań.

zobacz: Ewakuacja przy Dmowskiego z powodu groźby wybuchu

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę