Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Szlachetna Paczka po raz 15.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który od 2000 roku w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej. Projekt łączy wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców, a w efekcie tego powstają paczki na Boże Narodzenie dla rodzin w trudnych sytuacjach także z Łomży i okolic. W tym roku „naszych” rodzin oczekujących na Szlachetną Paczkę będzie 90.

Rodziny do programu Szlachetna Paczka wyszukują wolontariusze. To on spotykają się z przydzielonymi rodzinami, poznają ich sytuację i spisują to wszystko co jest rodzinie potrzebne. Za tydzień - 21 listopada 2015r. zostanie oficjalnie otwarta baza rodzin w potrzebie udostępniona na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Tam potencjalny darczyńca będzie mógł zapoznać się z opisem danej rodziny w potrzebie i ufundować jej paczkę.
- Darczyńcą może być każdy z nas kto chce pomóc drugiej osobie znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej – przekazują Iwona Jankowska i Patrycja Dąbrowska - wolontariuszki Szlachetnej Paczki z Łomży. - Może sprostać potrzebom rodziny sam bądź z przyjaciółmi, kolegami z pracy czy też znajomymi ze wspólnoty. Darczyńca przekraczając próg projektu Szlachetnej Paczki wspierany jest przez wolontariusza, który opiekuje się wybraną rodziną.
Tegoroczny finał odbędzie się w dniach 12-13 grudnia tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.
W ciągu 14 lat trwania projektu, Szlachetna Paczka dotarła łącznie do blisko 90 000 rodzin. Tylko w 2014 roku pomoc otrzymało aż 19 580 rodzin, to aż 76 746 osób. W tym roku rodzin w potrzebie ma być ponad 20 tysięcy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę