czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Skutki wichury

Jeden zerwany dach i trzy uszkodzone samochody to efekt niedzielnej wichury jaka szalała nad Łomżą i regionem. Wiatr w porywach osiągał prędkość do 80 km/h łamiąc konary drzew. Strażacy odnotowali kilkanaście zdarzeń, a jeden z ratowników w trakcie ich usuwania uległ wypadkowi.

Do wypadku strażaka doszło podczas interwencji we wsi Jemielity Stare pod Śniadowem. Jeden z silniejszych podmuchów wiatru zerwał tu dach z budynku inwentarskiego.
- Strażak ochotnik pracujący przy zabezpieczaniu budynku doznał złamania kciuka – informuje brygadier Grzegorz Wilczyński, z-ca komendanta miejskiego PSP w Łomży.

Najwięcej pracy strażacy mieli z usuwaniem z dróg powalony na nie drzew i konarów. Do tego typu zdarzeń dochodziło praktycznie na terenie całego powiatu – w Piątnicy, w Wiźnie na krajowej 64, w Wygodzie na krajowej 63, w Miastkowie na krajowej 61 . W Tarnowie pod Miastkowem wichura przewróciła 6 drzew blokując całkowicie możliwość przejazdu. W dwóch wypadkach drzewa spadające uszkodziły samochody. Szczęśliwie nikomu z podróżujących nimi nic złego się nie stało. Do jednego z takich zdarzeń doszło na krajowej 61. w okolicach wsi Zaruzie. Tu na spadające na jezdnie drzewo najechały dwa samochody osobowe, którymi podróżowało w sumie 5 osób.
Także w okolicach Jeziorka na drzewo, które przewróciło się na jezdnię najechał samochód osobowy. Kierowy nic się nie stało, ale samochód nie nadawał się do dalszej jazdy, bo uszkodzone zostało jego zawieszenie.

Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Miastkowem

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0