Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Skutki wichury

Główne zdjęcie
Zdarzenie pod Jeziorkiem

Jeden zerwany dach i trzy uszkodzone samochody to efekt niedzielnej wichury jaka szalała nad Łomżą i regionem. Wiatr w porywach osiągał prędkość do 80 km/h łamiąc konary drzew. Strażacy odnotowali kilkanaście zdarzeń, a jeden z ratowników w trakcie ich usuwania uległ wypadkowi.

Do wypadku strażaka doszło podczas interwencji we wsi Jemielity Stare pod Śniadowem. Jeden z silniejszych podmuchów wiatru zerwał tu dach z budynku inwentarskiego.
- Strażak ochotnik pracujący przy zabezpieczaniu budynku doznał złamania kciuka – informuje brygadier Grzegorz Wilczyński, z-ca komendanta miejskiego PSP w Łomży.

Najwięcej pracy strażacy mieli z usuwaniem z dróg powalony na nie drzew i konarów. Do tego typu zdarzeń dochodziło praktycznie na terenie całego powiatu – w Piątnicy, w Wiźnie na krajowej 64, w Wygodzie na krajowej 63, w Miastkowie na krajowej 61 . W Tarnowie pod Miastkowem wichura przewróciła 6 drzew blokując całkowicie możliwość przejazdu. W dwóch wypadkach drzewa spadające uszkodziły samochody. Szczęśliwie nikomu z podróżujących nimi nic złego się nie stało. Do jednego z takich zdarzeń doszło na krajowej 61. w okolicach wsi Zaruzie. Tu na spadające na jezdnie drzewo najechały dwa samochody osobowe, którymi podróżowało w sumie 5 osób.
Także w okolicach Jeziorka na drzewo, które przewróciło się na jezdnię najechał samochód osobowy. Kierowy nic się nie stało, ale samochód nie nadawał się do dalszej jazdy, bo uszkodzone zostało jego zawieszenie.

Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Jeziorkiem
Foto: Zdarzenie pod Miastkowem

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę