Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Radni sejmiku nie wybrali marszałka podlaskiego

Po trzech godzinach z przerwami w sesji nadzwyczajnej, zwołanej z inicjatywy klubów PSL i PO, radni sejmiku województwa podlaskiego nie zdołali wybrać nowego marszałka, który zająłby miejsce po Mieczysławie Baszko (PSL), wybranym w wyborach parlamentarnych na posła RP. Z 30 radnych sejmiku - 29 obecnych głosowało na dwóch kandydatów. Wynik głosowania to 14 do 12.

14 głosów zdobył Bogdan Dyjuk z klubu radnych PSL, natomiast 12 – Łukasz Siekierko z klubu radnych PiS. Do wyboru na marszałka potrzeba jednak uzyskać ponad połowę głosów w sejmiku, czyli 16. Nie wziął udziału w głosowaniu nieobecny na sesji Jarosław Zygmunt Dworzański (PO).
Radni spróbują wybrać nowego marszałka podlaskiego na sesji w poniedziałek, 9. listopada 2015. 

Mirosław R. Derewońko


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę