Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

W szkołach Łomży brakuje na pensje

Główne zdjęcie
Oto wykaz wniosków dyrektorów szkół o dodatkowe środki jaki znajdował się wśród materiałów dla radnych na październikową sesję Rady Miasta Łomża

Kilkanaście wniosków o zwiększenie puli środków na pensje w łomżyńskich szkołach trafiło do ratusza. Wnioski opiewają na kwoty od kilkudziesięciu do nawet ponad pół miliona złotych. W sumie wartość tylko tych zgłoszonych do połowy października zbliża się do kwoty 1,7 mln zł.

Środki zapisane w budżecie miasta na wydatki w dziale oświata i wychowanie przekraczają 110 mln zł. Z tej puli ponad 80 mln zł jest na wynagrodzenia i pochodne. To, że pod koniec roku pieniędzy zaczyna brakować nie jest zaskoczeniem, ani czymś wyjątkowym. Sytuacja ta powtarza się od lat. Od 2010 do 2014 roku wysokość wydatków na wynagrodzenia i pochodne w dziale oświata i wychowanie wzrosła o ponad 12 mln zł. Tymczasem zapisana pierwotnie w tegorocznym budżecie kwota wydatków na pensje w oświacie była o blisko 1 mln zł niższa od faktycznie wydatkowanej w ubiegłym roku.
Wnioski dyrektorów szkół o dodatkowe środki muszą być zrealizowane podczas listopadowej sesji Rady Miasta w przeciwnym razie w szkołach zabraknie pieniędzy na wypłaty.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę