sobota, 18 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Z Agencji w Łomży do marszałkostwa w Białymstoku?

Stefan Krajewski (34 lata), zamieszkały w Krajewie Białym koło Zambrowa i dotychczasowy dyrektor Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, ma być nowym członkiem zarządu województwa podlaskiego. Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami koalicja PSL - PO na marszałka, w miejsce przechodzącego do sejmu Mieczysława Baszko, zgłosi Bogdana Dyjuka, dotychczasowego członka zarządu województwa, a Stefan Krajewski ma zająć jego miejsce. Formalnie dziś sejmik ma wybierać nowe władze województwa.

Stefan Krajewski
Stefan Krajewski

W 30-osobowym sejmiku PiS ma 12 radnych, PSL - 9, a PO 8. Aby wybrać nowego marszałka, dwóch wicemarszałków i dwóch członków potrzeba 16 głosów poparcia. Pod wnioskiem PSL i PO o dzisiejszą nadzwyczajną sesję podpisało się 18 radnych – wszyscy z obu klubów i jeden radny niezależny.
Przypomnijmy wczoraj miała odbyć się także nadzwyczajna sesja sejmiku o której zwołanie wnioskowali radni z PiS zapowiadający przejęcie władzy w województwie. Obrady zostały jednak zbojkotowane przez wszystkich radnych koalicji PSL – PO  i przewodniczący sejmiku Marian Szamotowicz musiał zamknąć sesję z powodu braku kworum.
Porządek obrad dzisiejszej sesji zakłada wybór marszałka, wicemarszałków i członków zarządu. Formalnie podczas niej PiS też będzie mógł zgłosić swoich kandydatów.

Sesja przerywana
Tuż po rozpoczęciu obrad radnych wojewódzkich zgłoszono wnioski o przerwę. Jan Dobrzyński przewodniczący klubu Prawa i Sprawiedliwości chciał przerwać obrady do godziny 16:00, a Jacek Piorunek w imieniu radnych Platformy Obywatelskiej wnioskował o przerwę do godziny 11:00. Ten drugi wniosek został poparty przez 16 radnych i do 11. przewodniczący zarządził przerwę w obradach.
Po godzinie, gdy radni wrócili na sale obrad przewodniczący sejmiku Marian Szamotowicz oświadczył, że składa rezygnację z pełnienia funkcji przewodniczącego sejmiku, po czym chciał ogłosić kolejną godzinną przerwę. Bogusław Dębski z PiS złożył wniosek o przerwę do godz. 16., ale większość radnych sejmiku - 18 osób - poparło wniosek Szamotowicza o przerwanie obrad na godzinę.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0