Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Celny nalot na przemytnicze „dziuple”

Główne zdjęcie
Fot. Służba Celna

4,5 tys. paczek przemycanych papierosów oraz ponad 32 litry nielegalnego alkoholu przejęli funkcjonariusze Urzędu Celnego w Łomży. To efekt kontroli mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych na kliku posesjach w mieście oraz we wsiach w gminach Śniadowo i Ciechanowiec. Z ustaleń celników wynikało, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami.

W wyniku przeszukań celnicy przejęli łącznie ponad 4,5 tys. paczek białoruskich i ukraińskich papierosów oraz blisko 40 butelek z alkoholem.
- Niewykluczone, że przechwycony alkohol wyprodukowany był z odkażanego spirytusu technicznego. Potwierdzą to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym, do którego zostały wysłane jego próbki – mówi Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku informujący o przechwyconej kontrabandzie.
Przeciwko osobom trudniącym się obrotem przemycanymi papierosami i alkoholem - trzem mężczyznom w wieku od 37 do 50 lat - celnicy wszczęli sprawy karne skarbowe. Grożą im wysokie grzywny i utrata nielegalnego towaru.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę