poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Celny nalot na przemytnicze „dziuple”

4,5 tys. paczek przemycanych papierosów oraz ponad 32 litry nielegalnego alkoholu przejęli funkcjonariusze Urzędu Celnego w Łomży. To efekt kontroli mieszkania oraz pomieszczeń gospodarczych na kliku posesjach w mieście oraz we wsiach w gminach Śniadowo i Ciechanowiec. Z ustaleń celników wynikało, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami.

Fot. Służba Celna
Fot. Służba Celna

W wyniku przeszukań celnicy przejęli łącznie ponad 4,5 tys. paczek białoruskich i ukraińskich papierosów oraz blisko 40 butelek z alkoholem.
- Niewykluczone, że przechwycony alkohol wyprodukowany był z odkażanego spirytusu technicznego. Potwierdzą to badania przeprowadzone w białostockim Laboratorium Celnym, do którego zostały wysłane jego próbki – mówi Maciej Czarnecki, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku informujący o przechwyconej kontrabandzie.
Przeciwko osobom trudniącym się obrotem przemycanymi papierosami i alkoholem - trzem mężczyznom w wieku od 37 do 50 lat - celnicy wszczęli sprawy karne skarbowe. Grożą im wysokie grzywny i utrata nielegalnego towaru.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0