Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Protest ojców. Też chcą mieć prawo do wychowywania dzieci

Główne zdjęcie
fot. Karolina Łomotowska

Łączy ich jedno - po rozwodzie sąd przyznał opiekę nad dziećmi ich byłym żonom. W Łomży manifestowało w środę (4.11) kilkunastu ojców. Protestowali przeciwko wyrokom sądów rodzinnych.

fot. Karolina Łomotowska
fot. Karolina Łomotowska

Przyjechali z Warszawy, Lublina, Radomia. Przeszli ulicami miasta między oboma sądami (okręgowym i rejonowym) oraz przed budynkiem prokuratury. Datę wybrali nieprzypadkowo - w środę sąd okręgowy miał rozstrzygać w sprawie ojca, który uprowadził syna. Odnaleziono ich za granicą.
- Taka forma poparcia dla ojca i protest przeciwko wyrokom sądów nie były do tej pory praktykowane - przyznaje organizator przemarszu Andrzej Buława z Dzielnyojciec.pl. Organizacja ta postuluje wprowadzenie do prawodawstwa polskiego - w miejsce ustalania sądownej opieki jednego rodzica i alimentów - opieki naprzemiennej obojga rodziców. Tak jest w większości krajów europejskich.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę