Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

„Stare” euro na nową aparaturę

Podczas wtorkowego posiedzenia „stary” zarząd województwa podzielił na kulturę i zdrowie 13 milionów ze starego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Pieniądze – ponad 3,4 mln zł - trafią także do Łomży na zakupy nowego sprzętu na dwa szpitalne oddziały.

Do końca roku władze województwa mają czas na wydanie i rozliczenie wszystkich środków ze starego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Projekty, które uzyskały dofinansowanie wczoraj znajdowały się na liście inwestycji kluczowych, czyli najważniejszych z punktu widzenia rozwoju województwa. W dziale kultura pieniądze trafiły do znajdujących się w Białymstoku Książnicy Podlaskiej, Muzeum Podlaskiego, oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Jak podał Urząd Marszałkowskie łącznie wsparte projekty tych instytucji są warte 4,1 mln zł, a ich dofinansowanie z RPOWP wyniesie 3 mln zł.

Zarząd województwa postanowił również przyznać dofinansowanie z RPOWP 2007-2013 na projekty dotyczące sfery zdrowia. Łącznie dotacje na inwestycje zdrowotne wyniosą 9,7 mln zł, a wartość tych projektów sięga 11,5 mln zł. Obdarowane zostały: Białostockie Centrum Onkologii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku,  Szpital Wojewódzki w Suwałkach oraz Szpital Wojewódzki w Łomży. Nasz uzyskał dwie dotacje. Pierwsza w wysokości 3 mln zł zostanie wydana na zakup aparatury na oddział kardiologii, a druga – 441 tys. zł na zakup sprzętu na oddział ginekologiczno-położniczy.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę