środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

„Stare” euro na nową aparaturę

Podczas wtorkowego posiedzenia „stary” zarząd województwa podzielił na kulturę i zdrowie 13 milionów ze starego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Pieniądze – ponad 3,4 mln zł - trafią także do Łomży na zakupy nowego sprzętu na dwa szpitalne oddziały.

Do końca roku władze województwa mają czas na wydanie i rozliczenie wszystkich środków ze starego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Projekty, które uzyskały dofinansowanie wczoraj znajdowały się na liście inwestycji kluczowych, czyli najważniejszych z punktu widzenia rozwoju województwa. W dziale kultura pieniądze trafiły do znajdujących się w Białymstoku Książnicy Podlaskiej, Muzeum Podlaskiego, oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej, a także do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Jak podał Urząd Marszałkowskie łącznie wsparte projekty tych instytucji są warte 4,1 mln zł, a ich dofinansowanie z RPOWP wyniesie 3 mln zł.

Zarząd województwa postanowił również przyznać dofinansowanie z RPOWP 2007-2013 na projekty dotyczące sfery zdrowia. Łącznie dotacje na inwestycje zdrowotne wyniosą 9,7 mln zł, a wartość tych projektów sięga 11,5 mln zł. Obdarowane zostały: Białostockie Centrum Onkologii, Wojewódzki Szpital Zespolony w Białymstoku,  Szpital Wojewódzki w Suwałkach oraz Szpital Wojewódzki w Łomży. Nasz uzyskał dwie dotacje. Pierwsza w wysokości 3 mln zł zostanie wydana na zakup aparatury na oddział kardiologii, a druga – 441 tys. zł na zakup sprzętu na oddział ginekologiczno-położniczy.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0