Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Ruszą na ratunek... także zaginionym

Główne zdjęcie
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zostało podpisane porozumienie w sprawie współpracy przy realizacji poszukiwań osób zaginionych pomiędzy Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji nadinspektorem Sławomirem Mierzwą a Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinie „Nadzieja” w Łomży reprezentowanym przez jego Prezesa ks. dr Radosława Kubeł. (fot. KWP Białystok)

Tylko w tym roku policji województwie podlaskim zgłoszono ponad pół tysiąca przypadków zaginięć osób. W tej grupie znalazło się blisko 70 osób zakwalifikowanych do tzw. I kategorii zaginionych, czyli takich, których okoliczności zaginięcia wskazywały na bezpośrednie niebezpieczeństwo grożące ich życiu, zdrowiu i wolności. W takich przypadkach liczy się każda minuta i każda osoba oraz każde wsparcie, zwłaszcza gdy zachodzi konieczność przeszukiwania dużych i trudno dostępnych obszarów leśnych. Teraz na poszukiwania będzie ruszała także Grupa Ratownicza Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży. Opiekun grupy ks. dr Radosława Kubeł podpisał porozumienie w tej sprawie z Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Policji.

nadinspektor Sławomir Mierzwa i ks. dr Radosław Kubeł (fot. KWP Białystok)
nadinspektor Sławomir Mierzwa i ks. dr Radosław Kubeł (fot. KWP Białystok)

- Fachowe wsparcie Grupy Ratowniczej stowarzyszenia „Nadzieja” skupiającej szerokie grono wykwalifikowanych ratowników medycznych stanowić będzie nieocenione pomoc, zwłaszcza w sytuacjach zgłoszonych zaginięć, z którymi Policja szczególnie często ma do czynienia w okresie jesienno-zimowym, gdy z uwagi na przymrozki wzrasta zagrożenie dla zaginionych, a wcześniej zapadający zmierzch utrudnia ich poszukiwanie – przekazuje policja.
Podpisane dzisiaj w Białymstoku porozumienie jest pierwszym tego typu w regionie. Oprócz wspólnych działań przewiduje także doskonalenie posiadanych umiejętności poszukiwawczych poprzez wspólne szkolenia teoretyczne i praktyczne z wykorzystaniem bazy logistycznej obu stron.
W 2014 roku na terenie województwa podlaskiego zgłoszono 610 zaginięć osób z czego 112 zostało zakwalifikowanych do I kategorii. W tym samym roku odnaleziono 631 osób zaginionych. Spośród 506 osób, których zaginięcie zgłoszono podlaskiej Policji w 2015 r. odnalezionych zostało dotychczas 504. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę