Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Kwesta pod hojnym aniołem

Podczas tegorocznej kwesty na ratowanie cmentarnych zabytków, 1 i 2 listopada, w Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny zebraliśmy 41.817 złotych! Dzięki niezawodnym ofiarodawcom przybyłym na groby bliskich z różnych stron Polski i świata, wolontariuszom i licznym przyjaciołom akcji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, po raz 26. zbierano datki na ratowanie kolejnych najcenniejszych pod względem architektury nagrobków na zabytkowym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika w Łomży.

Ta szczególna w swej wymowie akcja, zainicjowana w roku 1984 przez niezwykłych społeczników – nieżyjących już Sylwestra Banaśkiewicza, Wiktora Grochowskiego i Mariana Mieszkowskiego oraz Józefa Babiela i Bolesława Deptułę, przyniosła wspaniałe efekty: swoje pierwotne piękno odzyskało już ponad 200 najwartościowszych pomników, kapliczek, tablic, krzyży! A w samym roku 2015, także dzięki kweście, udało się nam odrestaurować kolejnych 12 cmentarnych zabytków.  

zobacz: Kwesta pod hojnym aniołem Gabrieli Szczęsnej na www.lomzyniacy.org

 

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę