poniedziałek, 11 grudnia 2017 napisz DONOS@

Świąteczne wypadki

7 osób zginęło a 17 zostało rannych na drogach województwa podlaskiego w czasie świątecznego weekendu. Tylko w okolicach Łomży od piątku doszło do 3 wypadków drogowych i 9. kolizji. Tylko łomżyńscy policjanci zatrzymali też 6 pijanych kierowców.

Wypadkowa seria rozpoczęła się w piątek rano w okolicach skrzyżowania drogi krajowej Łomża – Zambrów z drogą wojewódzką Łomża – Mężenin. Kierowca osobowego peugeota jadący w kierunku Łomży zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z oplem vectrą jadącą w kierunku Zambrowa. Trzy osoby zostały ranne.
Kolejny tym razem tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się nocą z piątku na sobotę w okolicach Wizny. 22-letni kierowca passata najprawdopodobniej jechał zbyt szybko i na łuku drogi kołem zjechał na pobocze jezdni, po czym stracił panowanie nad autem, które uderzyło w drzewo. Na miejscu zginął 19-letni pasażer passata. Kierowca i trzech innych pasażerów z obrażeniami ciała trafiło do szpitala.
W niedzielę rano w Rydzewie na krajowej 61. Łomża – Ostrołęka zderzyły się jadące w przeciwnych kierunkach osobowy opel z ciężarową scanią. Ciężko ranny został kierowca osobówki.
Jako kolizja zostało zakwalifikowane niedzielne zdarzenie drogowe w Łomży, w którym ucierpiała karetka pogotowia. Osobowa honda uderzyła w bok karetki zjeżdżającej z ronda Witolda Lutosławskiego (przy ZUS)  wywracając ją.
Do groźnego zdarzenia doszło także nocą z piątku na sobotę na drodze pomiędzy Kuziami a Popiołkami w gminie Zbójna. Opel vectra wypadł z drogi zjechał do rowu i z dużą siłą uderzył w betonowy przepust. Samochód został roztrzaskany, ale gdy policjanci dotarli na miejsce nie było ani w samochodzie, ani przy nim kierowcy. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mógł nim być 21-letni mężczyzna. Został on zatrzymany.

Pijani za kółkiem
Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży informuje o 6 nietrzeźwych, którzy w weekend wpadli w ręce policjantów. W Piątnicy 36-letni kierowca  renault, mają c w sobie 1,7 promila alkoholu uderzył w przydrożny słup oświetleniowy.
Świąteczny rekord nietrzeźwości - ponad 2,5 promila - ustanowił 27-latek, którego zatrzymano w sobotę Nowogrodzie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0