Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Świąteczne zmiany w ruchu na ulicach Łomży

W związku Dniem Wszystkich Świętych w całym kraju obserwowany jest wzmożony ruchu pojazdów i pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy i dworców kolejowych oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych. W Łomży wprowadzono już zmiany w organizacji ruchu przy zabytkowym cmentarz przy ul. Kopernika. Do wtorkowego poranka wjazd w ul. Kopernika będzie możliwy tylko od ul. Al. Legionów (zlikwidowano możliwość skrętu w tę uliczkę z od Zawadzkiej) wyznaczając na całej długości ul. Kopernika możliwość parkowania pojazdów wzdłuż lewej krawędzi ulicy patrząc w kierunku cmentarza (za wyjątkiem odcinka przed główną bramą cmentarza).

Dla wszystkich zmotoryzowanych udostępniony będzie  parking przy Sądzie Rejonowym w Łomży (wjazd ul. Kopernika tylko od strony ul. Al. Legionów). Tradycyjnie też samochody będzie można parkować na jednym pasie ruchu  ul. Sikorskiego (od skrzyżowania z ul. Zawadzką w kierunku Al. Legionów).
Przy dwóch pozostałych łomżyńskich cmentarzach przy ul. Przykoszarowej i przy ul. Wojska Polskiego organizacja ruchu nie zmienia się.

Więcej policji na drodze
Dziś policjanci rozpoczęli tradycyjną już akcję „Znicz 2015”, która potrwa ona do 2 listopada. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci ruchu drogowego i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.
- Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza – przypominają łomżyńscy policjanci. - Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Bardzo ważne dla tej grupy użytkowników dróg jest także noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.
Policjanci przypominają też kierowcom, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze i  aby przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdzili stan techniczny samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu wprowadzone zostały ograniczenia na drogach w ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz dotyczy: soboty - 31 października w godzinach od 18 do 22 oraz niedzieli - 1 listopada w godzinach od 8 do 22.

zobacz: eMPeKiem na cmentarz

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę