środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

W poniedziałek Zaduszki – dzień prawie jak co dzień

Tegoroczny dzień Wszystkich Świętych wypada w niedzielę, natomiast nieodłącznie z nim w polskiej tradycji związany dzień zaduszny – w poniedziałek. I mimo że Zaduszki w powszechnym mniemaniu to dzień też raczej świąteczny, w większości łomżyńskich instytucji i firm poniedziałek będzie zwyczajnym czasem pracy. Wyjątkiem są szkoły, z których część zdecydowała się zrobić „zaduszkowe wolne” nauczycielom i uczniom. Umożliwia im to rozporządzenie ministra edukacji.

Urząd Miejski w Łomży działa w poniedziałek od godz. 7. do 16.30. Starostwo powiatowe będzie pracowało ze wszystkimi wydziałami, w tym często odwiedzanym przez petentów wydziałem komunikacji – od godz. 7.30 do 15.30. Urząd Gminy Łomża otwiera swoje podwoje o godz. 7.45, a zamyka o 15.45. Podobnie w zwykłym trybie tygodnia działają: Szpital Wojewódzki i jego poradnie specjalistyczne, Sąd Okręgowy i Sąd Rejonowy w Łomży oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – autobusy będą jeździły według rozkładu dnia roboczego jak w roku szkolnym.  
Niektóre placówki oświatowe zdecydowały się na „Zaduszki pracujące”. Są to przedszkola publiczne nr: 1, 2,  4,  5,  8,  9,  10,  14  i  15; szkoły podstawowe nr 2, 4, 7, 10; publiczne gimnazja nr 1 i 2. Uczyć będą także szkoły ponadgimnazjalne: Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 oraz Zespół Szkół Specjalnych.
Natomiast w poniedziałek będą miały wolne od obowiązkowych zajęć lekcyjnych: szkoły podstawowe nr 5 i 9, Publiczne Gimnazjum nr 8, licea ogólnokształcące: I LO, II LO, III LO, szkoły ponadgimnazjalne – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 oraz Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Uczniowie mogą przyjść, ale nie muszą – będą mieli zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, gry, zabawy, spotkania w kołach zainteresowań lub treningi.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0