Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Tak jak w kinie (czeskim?)

Czy Łomża przejmie budynek po szpitalu zakaźnym by stworzyć tam Zakład Opiekuńczo Leczniczy i Zakład Pilęgnacyjno-Opiekuńczy. O czymś takim mówi się w mieście od trzech lat. Dwa lata temu zarząd województwa podlaskiego podjął uchwałę o nieodpłatnym przekazaniu budynku na rzecz samorządu Łomży. Teraz okazuje się, że nic w tej kwestii nie jest pewne.

O przekazanie budynku dawnego „szpitala zakaźnego” przy ul. Marii Skłodowskie-Curie w Łomży na rzecz miasta dopytywał podczas poniedziałkowej sesji sejmiku radny Jacek Piorunek. To wiceprzewodniczący sejmiku, ale także przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Także on bezsilnie przyznaje, że niewiele na ten temat wie i nie rozumie dlaczego tak się dzieje.
- Dostałe odpowiedź na to pytanie, enigmatycznie napisane (…) - mówił Piorunek nawiązując do pisemnej odpowiedzi jaką otrzymał na złożoną wcześniej interpelację w tej sprawie. - Jest tam napisane, że na czerwcowej sesji, niestety nie mogłem być obecny na niej, radni sejmiku województwa sprzeciwili się przekazywaniu tego obiektu samorządowi miasta. Sprawdzono mi protokół nic takiego nie było, ale otrzymałem taką odpowiedź, że radni sejmiku sprzeciwiają się.
Podczas sesji odpowiadał członek zarządu Bogdan Dyjuk, który mówił, że „może to daleko idący skrót myślowy”.
Oto fragment sesji sejmiku dotyczący tej kwestii.

230804070022.gif
cz
śr, 28 października 2015 09:01
Data ostatniej edycji: cz, 29 października 2015 08:13:26

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę