Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Przedsiębiorczą nauczycielkę z Łomży docenił NBP

Główne zdjęcie
Zofia Rusiłowicz-Kleczyńska

Zofia Rusiłowicz – Kleczyńska z Publicznego Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Łomży została wyróżniona tytułem „Przedsiębiorczy nauczyciel” na uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. - Znalazłam się w wąskim gronie szesnastu najlepszych nauczycieli, zajmujących się zagadnieniami przedsiębiorczości w kategorii gimnazjalnej – mówi laureatka, z którą wybrali się do stolicy uczniowie z prowadzonego przez nią szkolnego klubu przedsiębiorczości z PG nr 2: Natalia Wnuczyńska, Patryk Bielski, Tomasz Dąbrowski, Aleksy Kowalczyk i Hubert Rutkowski.

Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska, prof. Gatnar, Z. Rusiłowicz-Kleczyńska z uczniami T. Dąbrowskim, H. Rutkowskim, A. Kowalczyk, P.Bielskim.
Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik - Rostkowska, prof. Gatnar, Z. Rusiłowicz-Kleczyńska z uczniami T. Dąbrowskim, H. Rutkowskim, A. Kowalczyk, P.Bielskim.

W 10. edycji Gali Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli „Impuls 2015” w Warszawie uczestniczyło kilkaset osób. Najaktywniejsi pedagodzy i ich uczniowie dostali wyróżnienia, certyfikaty i nagrody za promocję i realizację projektów z zakresu finansów, ekonomii i przedsiębiorczości. Narodowy Bank Polski ufundował nagrody także najaktywniejszym Szkolnym Klubom Przedsiębiorczości. Dyplomy i nagrody wręczali: Dariusz Jadowski, dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw NBP, oraz Marianna Miszczak, dyrektor ds. Programowych i Ewaluacji Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. - Swoją obecnością galę zaszczyciła minister edukacji narodowej Joanna Kluzik – Rostkowska – opowiada Zofia Rusiłowicz – Kleczyńska. Uroczystość uświetniły przemówienia: prof. Eugeniusza Gatnara, członka Zarządu NBP, prof. Łukasza Turskiego, przewodniczącego Rady Programów Centrum Nauki Kopernik, i Ferdynanda Ruszczyca, dyrektora Centrum Pieniądza NBP.
Organizator programu – NBP ufundował uczniom upominki z kolekcją monet i „bankiem energii". Fantastyczną rozrywką uczestników był fascynujący pokaz laserów, jak i niezwykła budka zdjęć, która wywołała zainteresowanie młodzieży. Atrakcją programu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, fundowane przez organizatorów przedsięwzięcia. Obejrzeliśmy dokonania polskiej myśli technicznej, zorganizowane w formie ciekawych ekspozycji, dotyczących różnych dziedzin nauki.
Tytuł „Przedsiębiorczego nauczyciela” to efekt pracy uczniów w minionym roku szkolnym, m.in., konkursy: praca pisemna, projekt własny i scenariusz komiksu programu „Ekonomia na co dzień”.

Opr. Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę