Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 maja 2021 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski i być może Krynicka

Główne zdjęcie
Lech Antoni Kołakowski łomżyński poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej V kadencji (2005-2007), VI kadencji (2007-2011) VII kadencji (2011-2015) i VIII kadencji (2015-...)

Lech Kołakowski ponownie będzie posłem na Sejm, a Bernadeta Krynicka może być posłanką. Tak wskazują nieoficjalne i cząstkowe wyniki wyborów. W Łomży Kołakowskiego poparło blisko 4 800 wyborców, a Krynicką o około tysiąc mniej. W okolicy miasta Kołakowski brał znacznie więcej głosów. Zdecydowanie wygrał wybory w powiecie łomżyńskim, kolneńskim i zambrowskim. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sumie na kandydatów PiS głosowało tu ponad 60% wyborców.

Kołakowski wygrał wybory we wszystkich gminach powiatu łomżyńskiego. W gminie Łomża na Kołakowskiego głosowało ponad 1000 osób, w Piątnicy ok. 800, w Miastkowie blisko 400, a w Zbójnej ponad 250.  
Bardzo dobry wynik zrobił w Zambrowie i powiecie zambrowskim, gdzie poparło go ponad 2000 wyborców. Kołakowski wygrał wybory w Kolnie i powiecie kolneńskim zdobywając najwięcej głosów poparcia ze wszystkich kandydatów.
Z szacunków wynika, że w sumie uzyskał poparcie kilkunastu tysięcy wyborców.

Druga w Łomży Bernadeta Krynicka im dalej od miasta tym wynik miała słabszy. W gminie Łomża głosowała na nią blisko 400 osób, w Wiźnie blisko 200, a w Zbójnej ok. 60.
W sumie poparcie jakie zyskała powinno znacząco przekroczyć 6 tysięcy, ale nie wiadomo czy to wystarczy do objęcia poselskiego mandatu. W regionie lepsze wyniki od niej zrobili startujący z niższych pozycji Kazimierz Gwiazdowski i Jacek Bogucki.

Wyniki niedzielnych wyborów ustala Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku.

210510110729.png
cz
pon, 26 października 2015 09:10
Data ostatniej edycji: pon, 26 października 2015 10:02:12

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę