Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

To nie był huragan, to był... ?

Po naszym porannym doniesieniu o zniszczonych bilbordach wyborczych przy Alei Piłsudskiego policjanci informują, że będą ustalać sprawcę lub sprawców dewastacji. Postępowanie będzie prowadzone w związku z artykułem 67 kodeksu wykroczeń – informuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. - Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim ogłoszeniem, podlega karze aresztu albo grzywny.

Kilkadziesiąt bilbordów wyborczych rozwieszonych wzdłuż Szosy Zambrowskiej i Alei Piłsudskiego na odcinku od Szosy Zambrowskiej do szpitala zostało zerwanych i zniszczonych nocą z czwartku na piątek Fragmenty plandek na których były nadrukowane rano wisiały na barierkach rozdzielających jezdnie ulicy lub walały się po okolicy. Zniszczone zostały banery różnych kandydatów z różnych opcji politycznych, co raczej wyklucza działanie konkurencji.
Kandydaci ubiegający się o wybór w niedzielnych wyborach od dłuższego czasu mówią, że ich banery są niszczone i zrywane. Do tej pory były to jednak raczej „wybiórcze” działania, i sami zainteresowani obwiniali konkurencję. Teraz jednak zniszczenie dotyczy kilkudziesięciu bilbordów różnych kandydatów z różnych opcji. Wygląda to tak jakby wzdłuż ulic przeszło nocą... jakieś tornado?
Zgodnie z Kodeksem Wyborczym w czasie trwania kampanii wyborczej wszelkie materiały wyborcze podlegają ochronie prawnej. To zakaz niszczenia, usuwania, zamalowywania i czynienia ich nieczytelnymi.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 23 października 2015 08:53
Data ostatniej edycji: pt, 23 października 2015 12:41:13

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę