poniedziałek, 23 października 2017 napisz DONOS@

Strażackie zakupy

14 samochodów ratowniczych, 9 kontenerów oraz 14 innych jednostek sprzętowych wartych w sumie za ponad 20 milionów złotych trafiło w tym roku do jednostek Państwowej Straży Pożarnej z województwa podlaskiego. Z tych zakupów dwa samochody, quad z przyczepą oraz przewoźne motopompa dużej wydajności i agregat prądotwórczy trafiły do jednostki w Łomży. - Czekamy jeszcze na nowy średni samochód ratowniczo - gaśniczy, który ma być naszym nr 1. samochodów wyjazdowych – mówi bryg. Grzegorz Wilczyński zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Prezentacja wybranych pojazdów pożarniczych zakupionych w tym roku. Plac przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Białymstoku (fot. KW PSP Białystok)
Prezentacja wybranych pojazdów pożarniczych zakupionych w tym roku. Plac przed Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 w Białymstoku (fot. KW PSP Białystok)

W tym roku do łomżyńskich strażaków trafiły już: samochód wężowy, średni samochód ratownictwa chemicznego, motopompa przewoźna do wody zanieczyszczonej na przyczepie, agregat prądotwórczy przewoźny o mocy 100 kVA na przyczepie oraz quad z przyczepą.
- To sprzęt typowo specjalistyczny – wyjaśnia komendant Wilczyński. - Samochód wężowy służy do przetłaczanie wody na duże odległości, a quad jest np. na wypadek powodzi, a dzięki niemu będzie można dotrzeć w miejsca trudno dostępne dla samochodów gaśniczych.  Najważniejszym tegorocznym zakupem ma być średni samochód ratowniczko - gaśniczy. Ciągle na niego czekamy. Według ostatnich informacji mamy go otrzymać w grudniu.
Ten samochód będzie tym z którego najczęściej będą korzystać strażacy. Zastąpić ma jeden z dotychczas użytkowanych samochodów tego typu.
- Mamy na wyposażeniu w Łomży dwa średnie i dwa ciężkie samochody gaśnicze. Ten nowy ma być naszym nr 1. samochodów wyjazdowych –  podkreśla bryg. Grzegorz Wilczyński.
Do końca września łomżyńscy strażacy odnotowali już ponad 800 wyjazdów. Niemal po równo było interwencji związanych z pożarami – 405, jak i tzw. miejscowymi zagrożeniami – 402. 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0