Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 11 maja 2021 napisz DONOS@

Cena skupu mleka przestała spadać

Po 21 miesiącach spadku cen skupu mleka w Polsce we wrześniu cena lekko podskoczyła. Z danych GUS wynika, ze za 1 hl mleka płacono w skupie 108,79 zł, to jest więcej o 0,9% niż przed miesiącem. Ponownie we wrześniu najwięcej za mleko otrzymywali rolnicy z województwa podlaskiego – 117,23 zł/hl, czyli o 1,08 zł więcej niż w sierpniu.

Cena skupu mleka w Polsce spadała od grudnia 2013 roku. Wówczas mleczarnie płaciły rolnikom za dostarczony surowiec średnio 153,94 zł/hl. Obecna cena jest blisko o 30% niższa. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku spadek wynosi 12,7%.

Jak podsumowuje GUS na rynku rolnym we wrześniu, w porównaniu z sierpniem 2015 r., wzrosły ceny większości produktów w skupie i na targowiskach, za wyjątkiem ziemniaków i żywca wołowego; oraz drobiu w skupie.
W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku odnotowano wzrost cen większości produktów rolnych w skupie, za wyjątkiem cen pszenżyta, żywca rzeźnego oraz mleka. Z kolei na targowiskach odnotowano spadek cen większości produktów rolnych, za wyjątkiem żyta, ziemniaków oraz żywca wołowego.

cz
cz, 22 października 2015 10:13
Data ostatniej edycji: cz, 22 października 2015 16:50:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę