Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska Jesień Kulturalna

Specjalny koncert z okazji setnej rocznicy urodzin Hanki Bielickiej. Program „Panny wyklęte”, w którym obok łomżynianki Mariki zaśpiewają też inne popularne wokalistki, z Anią Rusowicz na czele. Jubileuszowy koncert łomżyńskich bluesmanów z Holy Water, połączony z promocją ich właśnie wydanej debiutanckiej płyty. A do tego wiele innych koncertów, występów, spektakli, wystaw i innych wydarzeń. Wszystko to w Łomży w ramach rozpoczynającej się w sobotę Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. – To cykl różnorodnych imprez, nie tylko koncertów, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie! – podkreśla Roman Borawski, dyrektor MDK–DŚT i organizator imprezy.

Tegoroczną kulturalną jesień w Łomży zainaugurują dwa wydarzenia w sobotę 24. października: wystawa poplenerowa „W Perzanowie” w Galerii Bonar oraz wieczorny koncert Holy Water. Zespół będzie na scenie MDK-DŚT świętować nie tylko 10-lecie istnienia, ale też zaprezentuje premierowo swój debiut płytowy, album „Mania wolności”. Koncertów nie zabraknie też w kolejnych tygodniach. Studio Wokalne eMDeK przygotowało koncert papieski w klasztorze kapucynów oraz program piosenek Marka Grechuty z okazji przypadającej w grudniu 70. rocznicy jego urodzin. Fanów jazzu też czeka spora atrakcja, występ wywodzącego się z Łomży pianisty Pawła Lipskiego, który zaprezentuje najnowsze oblicze swego zespołu.
– Mamy też koncert grupy Domowe melodie – mówi Roman Borawski. – Wiem, że w Łomży jest grono fanów tego zespołu, to koncert w klimacie poetycko-literackim, podobnie jak występ zespołu Cisza jak ta w listopadzie. Bardzo cenię te typowo jesienne, klubowe koncerty w klimacie piosenki poetyckiej, będące znakiem rozpoznawczym naszej imprezy już od ponad 20 lat.
Wydarzeniem będzie na pewno koncert „Przyjaciele Pani Hani”, przeplatana piosenkami opowieść o życiu Hanki Bielickiej.
– 100 rocznicę urodzin Hanki Bielickiej będziemy świętować uroczyście –zapowiada dyr. Borawski. – Koncert „Przyjaciele Pani Hani”, odbywający się dotychczas w ramach Dni Łomży, został w roku ubiegłym przeniesiony na jesień i w tym roku będziemy wspominać Panią Hanię 8. listopada, w towarzystwie Zbigniewa Korpolewskiego – jej biografa i osoby która doskonale ją znała oraz aktorki i piosenkarki Ewy Kuklińskiej, również wywodzącej się z Teatru Syrena.
11. listopada w sali Filharmonii Kameralnej wystąpią Panny wyklęte: Marika, Ania Rusowicz, Paulina Przybysz, Marcelina, Kasia Malejonek i zespół Dziewczyny.
– Ważnym punktem tegorocznej Jesieni będzie koncert Panny Wyklęte – zauważa dyr. Borawski. – Występuje tu wiele znanych wokalistek, a ten koncert ma wymiar nie tylko artystyczny, ale też patriotyczny, bo odbędzie się w Święto Odzyskania Niepodległości.
Akcentem rockowym będzie koncert zespołu Wilczy Pająk, jednej z legend polskiego techno thrashu, grupy mającej w składzie jedną z nielicznych perkusistek w Europie, znaną też z 2Tm2,3, Armii czy Arki Noego, Beatę Polak. Do muzyki rockowej nawiązuje też wystawa łomżyńskiego fotografa Stanisława Zeszuta, który w Galerii Pod Arkadami zaprezentuje zdjęcia wykonane na  koncertach w MDK–DŚT. Również pod Arkadami zostanie otwarta wystawa prac członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego – w tym samym czasie łomżyńscy fotografowie zaprezentują swe dokonania w Ostrołęce. W grudniu sporo atrakcji czeka też miłośników teatru.
Dwudniowe, jubileuszowe XX Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych będą bowiem okazją do obejrzenia nie tylko najciekawszych młodych teatrów z terenu całego województwa, ale też spektaklu „To Face” Teatru Krzyk, w reżyserii Marka Kościółka, absolwenta Akademii Teatralnej Ośrodka Gardzienice.

Wojciech Chamryk


cz
cz, 22 października 2015 08:53
Data ostatniej edycji: pt, 23 października 2015 11:51:25

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę