Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 08 maja 2021 napisz DONOS@

Parking w cenie

500 zł za metr kwadratowy w przypadku kupna działki, lub 50 tys zł rocznej dzierżawy – takich kwot za parking przed dawnym urzędem wojewódzkim chcą od władz miasta właściciele tego terenu. Prawie półtora roku temu spadkobiercy dawnych właścicieli, po wieloletniej batalii sądowej, odzyskali prawo własności do terenu na którym znajduje się większa część parkingu. Teraz na wjeździe pojawił się szlaban, który wczoraj rano był zamknięty. Otwarto go dopiero po rozmowach z dyrektorem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która zajmuje niemal połowę biurowca. Łukasz Czech z ratusza wyjaśnia, że władze miasta negocjowały z właścicielami terenu, i występowały do wojewody o zabezpieczenie pieniędzy na wykup parkingu. Te rozmowy póki co nie przyniosły żadnych rezultatów.

Jak informuje miejski urzędnik 25 września br. w Urzędzie Miejskim w Łomży odbyło się spotkanie z czworgiem współwłaścicieli wspomnianej nieruchomości, na którym Prezydent zadeklarował współpracę w zakresie rozmów z Wojewodą Podlaskim w kwestii uregulowania istniejącej sytuacji. Do czasu jej rozstrzygnięcia współwłaściciele zadeklarowali chęć wynajęcia tego terenu Miastu za 3 zł za m.kw. rocznie oraz, że nie będą zamykali wjazdu na przedmiotowy parking. Niestety, po kilku dniach pani Grażyna Nowacka – Borusiewicz, w imieniu współwłaścicieli nieruchomości, przesłała do Urzędu Miejskiego pismo, w którym wycofała się ze wszystkich ustaleń oraz wróciła do wcześniejszych propozycji sprzedaży nieruchomości za 500 zł za m.kw. lub jego dzierżawy za około 50 tys. zł rocznie. Przed końcem października planowane jest jeszcze spotkanie celem negocjacji warunków dzierżawy tego terenu.
Łukasz Czech poinformował także, że prezydent Łomży, który jako starosta wykonujący zadania z zakresu administracji rządowej, gospodaruje zasobem nieruchomości Skarbu Państwa w tym także etym biurowcem, wszelkie decyzje podejmuje za zgodą Wojewody Podlaskiego.
- 10 września 2015 r. prezydent złożony został wniosek do Wojewody o zabezpieczenie środków w budżecie Państwa na wykup wspomnianego terenu bądź budowę parkingu w innym miejscu, celem zapewnienia odpowiedniej obsługi interesantów przybywających do różnych urzędów publicznych, wynajmujących pomieszczenia biurowe w budynku byłego Urzędu Wojewódzkiego – podaje Czech informując, że odpowiedź Wydziału Nieruchomości i Geodezji Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego była jednak negatywna.
Wczoraj, po porannym zamknięciu szlabanu uniemożliwiającego wjazd na ten parking prezydent Łomży poinformował Wojewodę o trudnościach związanych z funkcjonowaniem parkingu przylegającego do budynku przy ul. Nowej 2, będącego własnością Skarbu Państwa, i związanym z tym utrudnionym dostępem do mieszczących się w nim jednostek administracji publicznej, w tym nadzorowanych przez Wojewodę Podlaskiego.
- Jednocześnie pragniemy podkreślić, że władze miasta cały czas są gotowe do rozmów na temat zakupu bądź dzierżawy wspomnianej nieruchomości, jednak za kwotę określoną przez rzeczoznawcę majątkowego i odpowiadającą jej realnej wartości oraz za zgodą Wojewody Podlaskiego na zabezpieczenie środków finansowych w budżecie Państwa – podkreśla Łukasz Czech.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę