Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Tyszkiewicz: Rząd PO wywiązał się ...

Główne zdjęcie
Poseł Robert Tyszkiewicz

- Rząd Platformy Obywatelskiej wywiązał się ze swojego zobowiązania. Od 2017 roku odcinek S61 od Ostrowi Mazowieckiej do obwodnicy Augustowa, wraz z obwodnicą Łomży, będzie budowany – mówił poseł Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur partii, podczas czwartkowego spotkania z dziennikarzami w Łomży. Jak dodawał, przedwczoraj miał potwierdzić to goszczący w Białymstoku wiceminister Paweł Olszewski. Pytany z jakich środków? - bo ten sam wiceminister niedawno odpowiadając na interpelację posła Lecha Kołakowskiego napisał, że droga będzie budowa „pod warunkiem przygotowania inwestycji i zapewnionych środków” Tyszkiewicz twierdził, że „to jest nieprawda”.

Poseł Robert Tyszkiewicz i Piotr Serdyński
Poseł Robert Tyszkiewicz i Piotr Serdyński
Piotr Serdyński
Piotr Serdyński

Robert Tyszkiewicz przyjechał do Łomży aby – jak mówił – wesprzeć kandydaturę Piotra Serdyńskiego.
- Warto głosować na ludzi młodych z sercem i zaangażowaniem (…) Warto, aby Łomża miała takiego posła – przekonywał Tyszkiewicz.
Przy okazji poruszył dwie kwestie ważne z punktu widzenia mieszkańców miasta.
- Łomża bardzo potrzebuje rozwoju gospodarczego – mówi Tyszkiewicz ubolewając, że dotychczasowe inwestycje nie przekładają się na powstawanie nowych miejsc pracy.
Jako „błąd samorządu” Łomży Tyszkiewicz określił to, że Łomża nie znalazła się w grupie kilkunastu samorządów, które złożyły wnioski o utworzenie lub poszerzenie znajdujących się na ich terenie podstref Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
- Te strefy są niezbędne aby przyciągnąć inwestorów – mówi Tyszkiewicz.
Przy okazji skrytykował także działania władz SSSE mówiąc, że „Strefa nie poraża aktywnością w Łomży”.

Kolejnym przedsięwzięciem, które ma związek z rozwojem gospodarczym Łomży jest budowa Via Baltica. Tu Tyszkiewicz stwierdził, że „rząd Platformy Obywatelskiej wywiązał się ze swojego zobowiązania”.
- Są przygotowywane dokumenty, a od 2017 roku ta inwestycja będzie realizowana – mówił Tyszkiewicz.
Polityk dopytywany z jakich środków ma to być sfinansowane odpowiadał, że z budżetu państwa i za pieniądze unijne. Gdy przytaczaliśmy słowa wiceministra Pawła Olszewskiego, który w odpowiedzi na interpelacje posła Kołakowskiego zapewniając, że droga jest potrzebna oraz planowana dodawał także że „pod warunkiem przygotowania inwestycji i zapewnionych środków, zadanie będzie skierowane do realizacji” poseł Tyszkiewicz mówił, że „to jest nieprawda”. Mówił, że ekspresówka z obwodnicą Łomży będą budowane bo jest to zapisane w przyjętym przez rząd we wrześniu Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)
- Na ten program jest 107 mld zł. To jest zobowiązanie Państwa – podkreślał.


cz
pt, 16 października 2015 08:55
Data ostatniej edycji: pt, 16 października 2015 11:01:13

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę