Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Wirująca Strefa po raz 14

Kilkuset tancerzy z Polski i zza granicy zjedzie w najbliższy weekend do Łomży. Będą rywalizować w XIV Ogólnopolskim Turnieju Tańca Młodzieżowego „Wirująca Strefa”, jednej z najbardziej liczących się imprez tanecznych w kraju. – Staramy się, żeby z roku na rok odwiedzali nas najlepsi tancerze – podkreśla inicjator i organizator turnieju Marek Kisiel z Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych. – W tym roku też się udało, mamy mnóstwo zgłoszeń i czekają nas dwa dni tańca i super widowiska! Wśród tancerzy nie zabraknie też licznych reprezentantów Łomży, w tym 13-latek Wiktorii „Wiki” Kosmowskiej i Natalii „Naćki” Kisiel, jednych z najbardziej utalentowanych polskich tancerek w swej kategorii wiekowej.

Tegoroczna edycja „Wirującej Strefy” potrwa dwa dni, 17 i 18 października . Tancerze z Polski, Rosji i Ukrainy będą rywalizować w hali sportowej przy ul. Ks. Anny 18 w następujących kategoriach: Hip Hop Dance, House Dance, Locking, Popping, Hip Hop Kid’s).
– Mamy już około 100 tancerzy w starszych kategoriach hip-hop, 30 duetów w hip-hopie, w lockingu 15, popping 11, a zgłoszenia wciąż napływają! – mówi Marek Kisiel. – Formacji jest 13, w breakdance 3 x 3 20 grup, a zgłosiło się kilka dalszych, do tego w samym hip-hopie dzieci mamy ponad setkę!
Wśród najmłodszych tancerzy będą też młode wiekiem, ale już utytułowane i rokujące duże szanse na kolejne sukcesy, Wiktoria „Wiki” Kosmowska i Natalia „Naćka” Kisiel – pierwsze w ubiegłorocznym turnieju w duecie w kategorii hip-hop kid’s 1 vs 1, drugie z formacją B.K. Teamki w rywalizacji hip-hop formacje kid’s, a do tego Natalia zwyciężyła solo w kategorii hip-hop kid’s.
– Występuje też cała grupa B.K. Teamki, tancerze breakdance CTG i City Young, czyli nasza młodzież – świeża krew – mówi Marek Kisiel. – Nasi tancerze występują też w solówkach, czyli Łomża będzie reprezentowana i będzie komu kibicować!
Tancerzy oceniać będzie międzynarodowe jury, złożone z gwiazd wszystkich odmian tańca hip-hop, a oprawę muzyczną imprezy zapewnią najlepsi polscy DJ'e. I chociaż nagrody w 14. edycji turnieju nie są tak wysokie jak w latach wcześniejszych, to i tak liczba zgłoszeń do turnieju zaczyna powoli przekraczać możliwości organizatorów.
– Ta nasza „Wirująca Strefa” ma jednak w sobie to coś, że ludzie bardzo chętnie przyjeżdżają do Łomży! – nie kryje radości i satysfakcji Marek Kisiel. – Napracowaliśmy się przez te kilkanaście lat, ale nasz turniej ma już w Polsce renomę i prestiż. Dlatego warto przyjść na tę imprezę w sobotę i w niedzielę, bo zaprezentują się tancerze z górnej półki. Będzie na co popatrzeć, to będzie megawidowisko i nikt nie będzie się nudził. Muzyka też będzie najlepsza w Polsce, przyjadą fajni DJ-e – będzie się działo!

Wojciech Chamryk 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę