Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Więcej inwestycji z budżetu obywatelskiego

Kolejne trzy zadania zgłoszone przez mieszkańców do Budżetu Obywatelskiego 2015 będą zrealizowane. To „Siłownia na świeżym powietrzu” przy ul. Polowej (Centrum), „Boisko na Łomżycy” przy ul. Przytulnej (Łomżyca) oraz „Remont chodnika przy ul. Śniadeckiego” (Południe).

Budżet obywatelski w Łomży wprowadzono w 2014 roku. Wówczas do dyspozycji mieszkańców władze oddały 300 tysięcy złotych, czyli kwotę odpowiadającą 0,1% wielkości budżetu miasta. Na kolejny rok kwotę zwiększono do 1 mln zł, a Łomżę podzielono na trzy strefy od razu przypisując do każdej po 300 tys zł. Reszta to rezerwa, którą miano podzielić w trakcie realizacji zadań powiększając pulę dostępnych środków o oszczędności. I tak się właśnie stało. Jak poinformował ratusz Zespół Koordynujący właśnie podzielił 100 tys zł rezerwy oraz 68 tys zł z oszczędności na części już zrealizowanych zadań.
- Zespół Koordynujący zdecydował, że wykonane zostaną: „Siłownia na świeżym powietrzu” przy ul. Polowej (Centrum), „Boisko na Łomżycy” przy ul. Przytulnej (Łomżyca) oraz „Remont chodnika przy ul. Śniadeckiego” (Południe) – przekazuje Łukasz Czech.

Obywatelskie inwestycje się przeciagają
W ramach budżetu obywatelskiego Łomży na 2015 rok do realizacji zakwalifikowano po trzy zadania z Centrum („Remont kapitalny ulicy Jana z Kolna”, „Place zabaw na Starym Mieście”, „Miejsca do grillowania z grillami, ławkami, stołami”) i Łomżycy („Trakt pieszo-rowerowy”, „Fitness na Bawełnie”, „Skwerek na Łomżycy”)  oraz dwa zadnia z Południa („Budowa sceny koncertowej w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży”, „Rewitalizacja parku położonego między ulicami B. Prusa, W. Reymonta i J. Bema – II etap”).
- Większość z tych zadań została już zrealizowana – podkreśla Łukasz Czech. - Do wykonania pozostały jedynie „Miejsca do grillowania z grillami, ławkami, stołami” na bulwarach oraz „Budowa sceny koncertowej w ogrodzie Przedszkola Publicznego nr 14 w Łomży”. Miasto jest w trakcie występowania o pozwolenia na budowę dla tych inwestycji i jeszcze w tym roku rozpocznie ich realizację, której zakończenie przewidywane jest do połowy przyszłego roku.

Budżet obywatelski 2016 też będzie
Miejski urzędnik przekazuje także, że jeszcze w tym roku będzie można zgłaszać zadania do realizacji w przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, zaś ich wybór odbędzie się na początku przyszłego roku. Podczas posiedzenia Zespół Koordynujący rekomendował również, aby z kolejnej edycji wyłączyć zadania przewidziane do realizacji na terenie placówek oświatowych oraz etapowanie zadań. W każdej ze stref ma być również po jednej urnie do głosowania (dotychczas były dwie), które będą opróżniane dopiero po zakończeniu głosowania. Planowane jest także uruchomienie mobilnego punktu do głosowania.


cz
śr, 14 października 2015 08:48
Data ostatniej edycji: śr, 14 października 2015 09:01:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę