Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Andrzej Meyer nie jest już wojewodą - premier przyjęła rezygnację

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję Andrzeja Meyera ze stanowiska wojewody podlaskiego. Najprawdopodobniej do wyborów, czyli do 25 października, nikt w to miejsce nie będzie powołany. Obowiązki Andrzeja Meyera przejął wicewojewoda - Wiesław Żyliński.

Andrzej Meyer złożył rezygnację po tym, gdy prokuratura postawiła mu zarzuty. Śledczy mają zastrzeżenia do umowy użytkowania nieruchomości przy ul. Węglowej. Jedno ze stowarzyszeń miało przebudować magazyny i stworzyć tam Transgraniczne Centrum Kultury, inwestując 5 mln zł. Stowarzyszenie nie zrobiło tego na czas, a Andrzej Meyer - wtedy pełniący funkcję wiceprezydenta miasta -zamiast zerwać umowę, podpisał do niej aneks. Zmniejszył także kwotę inwestycji do 550 tys. zł i wydłużył termin realizacji o 18 miesięcy. Zdaniem śledczych przez niego gmina Białystok straciła ponad 4 i pół miliona zł.

Andrzej Meyer nie zgadza się z tymi zarzutami, ale jak mówił w ubiegłym tygodniu - rezygnuje, bo chce szybkiego wyjaśnienia sprawy i nie pozwoli na szarganie jego dorobku i dobrego imienia.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę