sobota, 16 grudnia 2017 napisz DONOS@
171215122325.gif
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Andrzej Meyer nie jest już wojewodą - premier przyjęła rezygnację

Premier Ewa Kopacz przyjęła dymisję Andrzeja Meyera ze stanowiska wojewody podlaskiego. Najprawdopodobniej do wyborów, czyli do 25 października, nikt w to miejsce nie będzie powołany. Obowiązki Andrzeja Meyera przejął wicewojewoda - Wiesław Żyliński.

Andrzej Meyer złożył rezygnację po tym, gdy prokuratura postawiła mu zarzuty. Śledczy mają zastrzeżenia do umowy użytkowania nieruchomości przy ul. Węglowej. Jedno ze stowarzyszeń miało przebudować magazyny i stworzyć tam Transgraniczne Centrum Kultury, inwestując 5 mln zł. Stowarzyszenie nie zrobiło tego na czas, a Andrzej Meyer - wtedy pełniący funkcję wiceprezydenta miasta -zamiast zerwać umowę, podpisał do niej aneks. Zmniejszył także kwotę inwestycji do 550 tys. zł i wydłużył termin realizacji o 18 miesięcy. Zdaniem śledczych przez niego gmina Białystok straciła ponad 4 i pół miliona zł.

Andrzej Meyer nie zgadza się z tymi zarzutami, ale jak mówił w ubiegłym tygodniu - rezygnuje, bo chce szybkiego wyjaśnienia sprawy i nie pozwoli na szarganie jego dorobku i dobrego imienia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0