Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sokołowska na podium w Krakowie!

Główne zdjęcie
Joanna Sokołowska

Kolejny duży sukces indywidualny odniosła tenisistka stołowa AZS-u PWSIP Łomża, Joanna Sokołowska. W miniony weekend 14-latka zajęła trzecie miejsce w rozgrywanym w Krakowie I Grand Prix Polski kadetów.

- Asia jechała do Krakowa w roli jednej z głównych faworytek. W rankingu zajmowała trzecią lokatę, ustępując tylko siostrom Annie i Katarzynie Węgrzyn z UKS-u MUKS Śnieżnik Stronie Śląskie - tłumaczy trener zawodniczki, Wacław Tarnacki. Dzięki wysokiemu rankingowi Sokołowska w fazie grupowej trafiła na rywalki sklasyfikowane dużo niżej. Mimo tego tylko pojedynek z Julią Jackowską (nr 30) z UZTS Barcin udało się jej wygrać w trzech setach. W pozostałych dwóch grach z Gabrielą Jakoniuk (nr 35) z LUKS Fala Piotrawi, a w szczególności z Julią Girulską (nr 62) z AZS-u UW Wrocław łomżanka miała już nieoczekiwanie sporo kłopotów - W meczu z Girulską Asia zagrała zbyt nonszalancko i to o mały włos nie skończyłoby się dla niej źle. Na szczęście w piątym, decydującym secie zmieniliśmy trochę taktykę i to przyniosło efekt w postaci wygranej - mówi szkoleniowiec AZS-u.
Dzięki trzem zwycięstwom Sokołowska z pierwszego miejsca awansowała do turnieju głównego. W pierwszej rudzie trafiła na inną zawodniczkę z Wrocławia, Zuzannę Gaworską, z którą wygrała pewnie 4:1. Jeszcze lepszy wynik osiągnęła w kolejnej rudzie, w której zmierzyła się ze zwyciężczynią grupy N, Ewą Filiczak - Jej rywalka to typowa obrończyni. Tak styl jednak bardzo pasuje mojej podopiecznej, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów - podkreśla Tarnacki. W czterech rozegranych partiach łomżanka straciła łącznie zaledwie 13 punktów i dzięki temu zameldowała się w ćwierćfinale. Tam czekała na nią rozstawiona z nr 6 Zuzanna Błażejewicz z LUKS Chełmno. Po dramatycznym i obfitującym w zwroty sytuacji spotkaniu, w którym akademiczka przegrywała już 1:3, ostatecznie to jednak ona wygrała ostatnią wymianę i dzięki temu wywalczyła awans do najlepszej czwórki turnieju - Po zwycięstwie z Błażejewicz Asia mogła cieszyć się podwójnie, bowiem poza pewnym medalem w tych zawodach, zapewniła sobie wyjazd z reprezentacją Polski kadetek na międzynarodowy turniej do Bratysławy - cieszy się Tarnacki.
W walce o finał Sokołowska spotkała się nr 2 turnieju, Katarzyną Węgrzyn - Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane i po nich było 1:1. W trzeciej partii koncertowo zagrała Asia. Obserwatorzy tego meczu nie mogli wyjść z podziwu, jak wysoki poziom zaprezentowała. Niestety w dalszej części meczu Węgrzyn zmieniła nieco taktykę i to przyniosło jej efekt w postaci zwycięstwa 4:2. Szkoda, bo Asia miała w tym spotkaniu argumenty, żeby wygrać - przyznał po powrocie do Łomży trener Tarnacki.
W Krakowie wystąpiła także druga zawodniczka AZS-u, Katarzyna Pawlak. Spisała się jednak poniżej oczekiwań. Mimo, że w swojej grupie była najwyżej rozstawiona, to jednak wygrała zaledwie jeden pojedynek pokonując Martynę Stachnik z Nurtu Przemyśl 3:2. W pozostałych dwóch grach uległa Klaudii Franszczuk (KTS Mysłowice) 2:3 i Zuzannie Gaworskiej (AZS Wrocław) 1:3. To spowodowało, że zajęła dopiero trzecią lokatę i pozostała jej walka o miejsca 33-40. Niestety w decydującej grze uległa gładko 0:3 dwa lata młodszej Zuzannie Kowalczyk z KS Gorce Nowy Targ i została sklasyfikowana na pozycjach 41-48.

***
W najbliższy piątek, 9 października w hali sportowej II LO w Łomży rozpocznie się I Grand Prix Polski Juniorów. Tego dnia rozegrany zostanie turniej eliminacyjny, w którym wystąpi aż 8 zawodniczek z Łomży. Dzień później do rywalizacji przystąpią uczestnicy turnieju głównego, w tym rozstawiona z nr 16 kadetka, Joanna Sokołowska. Impreza zakończy się w niedzielę. Wstęp wolny.

is


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę