Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wojewoda zrezygnuje

Wojewoda Podlaski Andrzej Meyer, zapowiada złożenie jutro na ręce premier Ewy Kopacz rezygnacji z pełnionej funkcji. Decyzja ma związek zarzutami, jakie przedstawiono mu w związku ze śledztwem prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku. Postępowanie dotyczy jego działalności na stanowisku zastępcy prezydenta Białegostoku.

Andrzej Meyer usłyszał zarzuty w sprawie dotyczącej rozwiązania umowy o oddanie jednemu ze stowarzyszeń w odpłatne użytkowanie nieruchomości przy ul. Węglowej w Białymstoku. Zdaniem śledczych - przez niego Gmina Białystok straciła ponad 4,5 mln zł.
Jak przekazuje Joanna Pilcicka, rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego, Andrzej Meyer „dbając o najwyższe standardy służby publicznej” postanowił jutro złożyć rezygnację z funkcji wojewody.
- Nie chcę, aby  ta sprawa była pretekstem do rozgrywek politycznych,  dlatego rezygnuję ze stanowiska wojewody podlaskiego. Pozwoli mi to  na szybkie wyjaśnienie sprawy – przekazuje słowa Meyera Pilcicka.
Z przekazanego krótkiego komunikatu wynika, że wojewoda  Andrzej Meyer zarzuty wiąże z trwającą kampanią wyborczą. Zapewnia też, że działał „zgodnie z prawem, w interesie gminy i białostockiej kultury”.

Dodajmy, że Andrzej Meyer funkcję Wojewody Podlaksiego objął pod koniec grudniu 2014 roku.

zobacz: Wojewoda podlaski Andrzej Meyer z prokuratorskimi zarzutami

cz
pon, 05 października 2015 15:13
Data ostatniej edycji: pon, 05 października 2015 15:16:51

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę