sobota, 21 października 2017 napisz DONOS@

Dom publiczny... zamknięty

Agencję towarzyską w Łomży rozbili policjanci. W sobotę wieczorem do jednego z domów przy ul. Zamiejskiej weszli funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego oraz z Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspomagani przez policyjnych antyterrorystów z Białegostoku i Biuro Operacji Antyterrorystycznych z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zatrzymano tu dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 28 do 60 lat, a chwilę później na terenie miasta jeszcze 55-letniego taksówkarza. Wszyscy zdaniem śledczych są członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

Jak podaje policja sobotnie zatrzymania miały związek ze sprawą prowadzoną przez policjantów z KWP w Białymstoku pracujących pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży, a dotyczącą likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. 
Z policyjnych informacji wynikało, że na jednej z łomżyńskich posesji funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują kobiety trudniące się prostytucją. Zebrany materiał wskazywał, że 51 i 60-latek wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi osobami tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z niej korzyści.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu

źródło: KWP Białystok

Policjanci podają, że cztery osoby zostały doprowadzone już do Prokuratury Okręgowej w Łomży i usłyszały zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwaj mężczyźni dodatkowo odpowiedzą także za założenie i kierowanie tą grupą. Piąta osoba, 28-letnia kobieta, jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także „prania brudnych pieniędzy”. Następnie wszystkie zatrzymane osoby z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych trafią do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.


cz
pon, 05 października 2015 13:55
Data ostatniej edycji: pon, 05 października 2015 17:56:08

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0