Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dom publiczny... zamknięty

Agencję towarzyską w Łomży rozbili policjanci. W sobotę wieczorem do jednego z domów przy ul. Zamiejskiej weszli funkcjonariusze z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego oraz z Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wspomagani przez policyjnych antyterrorystów z Białegostoku i Biuro Operacji Antyterrorystycznych z Komendy Głównej Policji w Warszawie. Zatrzymano tu dwóch mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 28 do 60 lat, a chwilę później na terenie miasta jeszcze 55-letniego taksówkarza. Wszyscy zdaniem śledczych są członkami zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

Jak podaje policja sobotnie zatrzymania miały związek ze sprawą prowadzoną przez policjantów z KWP w Białymstoku pracujących pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży, a dotyczącą likwidacji zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści z cudzego nierządu. 
Z policyjnych informacji wynikało, że na jednej z łomżyńskich posesji funkcjonuje agencja towarzyska, w której pracują kobiety trudniące się prostytucją. Zebrany materiał wskazywał, że 51 i 60-latek wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi osobami tworzyli zorganizowaną grupę przestępczą nakłaniającą do prostytucji i czerpiącą z niej korzyści.

Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu

źródło: KWP Białystok

Policjanci podają, że cztery osoby zostały doprowadzone już do Prokuratury Okręgowej w Łomży i usłyszały zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a dwaj mężczyźni dodatkowo odpowiedzą także za założenie i kierowanie tą grupą. Piąta osoba, 28-letnia kobieta, jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty ułatwiania i czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także „prania brudnych pieniędzy”. Następnie wszystkie zatrzymane osoby z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środków zapobiegawczych trafią do sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie.


210407125521.jpg
cz
pon, 05 października 2015 13:55
Data ostatniej edycji: pon, 05 października 2015 17:56:08

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę