Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Festyn „Pupile Wety” po raz dziesiąty!

Fretka, koszetniczka, świnki morskie, gołąb – medalista, konie, koty i psy różnych ras zagościły w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży z okazji święta „Pupile Wety”. Społeczności szkolnej, ale także przybyłym gościom - łomżyńskim przedszkolakom i uczniom z zaprzyjaźnionych z Wetą szkół przyświecał jeden cel - pomoc zwierzętom. Fundusze zebrane w czasie festynu – za usługi groomerskie, posiłki, przejażdżki konne itd. - przekazane zostaną na rzecz Stowarzyszenia Wszystkie Zwierzęta Duże i Małe, które powstało, by wspomóc i rozpropagować adopcję zwierząt, udzielać pomocy bezdomnym zwierzętom oraz zwalczać wszelkie przejawy okrucieństwa wobec zwierząt.

- 1 października w Wecie najważniejsze były zwierzęta, ale szczytny cel  jest zachętą  do zaangażowania się w święto Wety także dla innych ludzi i instytucji - podkreśla Magdalena Budziszewska. - Policjanci z KMP w Łomży zaprezentowali pokaz tresury psów. Gościnnie wystąpili chłopcy reprezentujący City Group z BK Step Marka Kisiela. Młodzi architekci krajobrazu z ZSWiO nr 7 w Łomży tworzyli jesienne bukiety. Przyszli technicy agrobiznesu częstowali swojskim pieczywem, a szkolne koło PCK zaprezentowało pokaz pierwszej pomocy. Pupilem Wety 2015 zostały ex aequo Badi i Roxi - sześciotygodniowe labradory, których właścicielami są Kinga Tarnacka z klasy Ie i Damian Żyłowski z klasy IV f. Bieg z pupilem wygrali Paweł Chrzanowski – uczeń kl. III c z psem Kusym. Rozstrzygnięty został konkurs piosenki, a nowym Talentem Wety jest Eliza Niemiec (kl. I e).

Przy okazji szkolnego święta uczniowie Wety ustanowili nowy rekord ilości osób w autobusie MPK w Łomży. Scania Omnicity pomieścił aż 227 uczniów, nauczycieli i dyrekcję.

relacja i zdjęcia: Magdalena Budziszewska

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pt, 02 października 2015 08:11
Data ostatniej edycji: pt, 02 października 2015 08:22:32

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę