Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Senator Jurgiel prosi ministra o wstrzymanie prywatyzacji PKS-ów

O wstrzymanie prywatyzacji PKS-ów i przeprowadzeni wnikliwej kontroli dotychczasowego jej przebiegu wystąpił do Ministra Skarbu Państwa senator Krzysztof Jurgiel. W wystąpieniu do ministra senator Prawa i Sprawiedliwości podnosi obawy swoje i związkowców z tych przedsiębiorstw odnośnie pośpiesznej prywatyzacji czterech PKS - ów: w Łomży, Zambrowie, Bielsku Podlaskim i Siemiatyczach., a także wiarygodności firmy Connex Polska, z którą wojewoda chce sprywatyzować te państwowe firmy.

Jurgiel napisał do ministra, że nie jest jasny statut własnościowy firmy Connex i że nie wiadomo skąd firma ma pieniądze na zakup przedsiębiorstw. Senator przytoczył także przykład z województwa warminsko-mazurskiego gdzie firma uczestniczyła w prywatyzacji PKS-ów w Kętrzynie i Mrągowie gdzie wysuwano zarzuty odnośnie nieprawidłowych wycen tych przedsiębiorstw oraz braku wystarczającego pakietu socjalnego dla pracowników.
W liście do ministra Jacka Sochy senator podniósł także problem lekceważenia przez wojewodę podlaskiego postulatów związkowców z tych PKS-ów dotyczących m.in. nieprawidłowych referendów zakładowych w sprawie prywatyzacji.
Podsumowując senator Krzysztof Jurgiel prosi ministra o wstrzymanie przyspieszonej prywatyzacji PKS-ów i wnikliwą kontrolę całego jej dotychczasowego przebiegu.
Dodajmy, że dziś w PKS-ach w Zambrowie i Łomży mają być negocjowane pakiety socjalne pracowników tych przedsiębiorstw z przedstawicielami firmy Connex.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę