piątek, 15 grudnia 2017 napisz DONOS@

Ciepło popłynie do mieszkań w ŁSM

W mieszkaniach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży powinno zrobić się cieplej. Zarząd ŁSM skierował do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wniosek o uruchomienie od wtorku dostaw ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania. To pierwszy taki wniosek od dużych odbiorców w mieście.

fot. ŁSM Łomża
fot. ŁSM Łomża

Laskowski Paweł, członek zarządu MPEC, potwierdza, że wniosek ŁSM wpłynął. Jak mówi MPEC od kilku tygodni jest już przygotowany aby rozpocząć sezon grzewczy i z realizacją wniosku ŁSM nie będzie problemu.
MPEC Łomża dostarcza ciepło do około 40 tysięcy mieszkańców miasta. W ogromnej większości to mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych, a największą z nich jest ŁSM, w której zasobach mieszka ok. 24 tysięcy osób.
Zarząd ŁSM argumentuje, że wczesne włączenie ogrzewania ma ochronić mieszkania przed ich nadmiernym wyziębieniem. We wszystkich blokach spółdzielni zainstalowane są już elektroniczne systemy pogodowe, które regulują ilość dostarczanego ciepła do mieszkań w zależności od temperatury na zewnątrz, a w niektórych blokach także w zależności od zapotrzebowania odbiorców. Poza tym mieszkańcy mają przy kaloryferach zawory termostatyczne, które służą do regulacji temperatury w pomieszczeniach.
Teraz te wszystkie zawory powinny być ustawione w pozycji maksymalnej („5”). Takie ustawienie ma na celu wyeliminowanie możliwości zapowietrzenia się instalacji grzewczej w mieszkaniach w trakcie rozpoczynania sezonu grzewczego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0