Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Ciepło popłynie do mieszkań w ŁSM

Główne zdjęcie
fot. ŁSM Łomża

W mieszkaniach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży powinno zrobić się cieplej. Zarząd ŁSM skierował do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej wniosek o uruchomienie od wtorku dostaw ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania. To pierwszy taki wniosek od dużych odbiorców w mieście.

Laskowski Paweł, członek zarządu MPEC, potwierdza, że wniosek ŁSM wpłynął. Jak mówi MPEC od kilku tygodni jest już przygotowany aby rozpocząć sezon grzewczy i z realizacją wniosku ŁSM nie będzie problemu.
MPEC Łomża dostarcza ciepło do około 40 tysięcy mieszkańców miasta. W ogromnej większości to mieszkańcy spółdzielni mieszkaniowych, a największą z nich jest ŁSM, w której zasobach mieszka ok. 24 tysięcy osób.
Zarząd ŁSM argumentuje, że wczesne włączenie ogrzewania ma ochronić mieszkania przed ich nadmiernym wyziębieniem. We wszystkich blokach spółdzielni zainstalowane są już elektroniczne systemy pogodowe, które regulują ilość dostarczanego ciepła do mieszkań w zależności od temperatury na zewnątrz, a w niektórych blokach także w zależności od zapotrzebowania odbiorców. Poza tym mieszkańcy mają przy kaloryferach zawory termostatyczne, które służą do regulacji temperatury w pomieszczeniach.
Teraz te wszystkie zawory powinny być ustawione w pozycji maksymalnej („5”). Takie ustawienie ma na celu wyeliminowanie możliwości zapowietrzenia się instalacji grzewczej w mieszkaniach w trakcie rozpoczynania sezonu grzewczego.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę