poniedziałek, 20 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Łomża miasto Rad

Dwie kolejnej społeczne rady powołał prezydent Łomży. Do powołanego w czerwcu Społecznego Forum Gospodarczego teraz doszły: Społeczna Rada Osób z Niepełnosprawnością oraz Społeczna Rada Seniorów. Wszystkie trzy rady mają doradzać prezydentowi w sprawach ich dotyczących, a w planach prezydenta Mariusza Chrzanowskiego jest powołanie kolejnych rad.

Ul. Długa, Łomża
Ul. Długa, Łomża
Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów
Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów
Łomżyńska Społeczna Rada Osób z Niepełnosprawnością
Łomżyńska Społeczna Rada Osób z Niepełnosprawnością

Łomżyńska Społeczna Rada Osób z Niepełnosprawnością składa się z 35 osób, a Łomżyńska Społeczna Rada Seniorów z 20 osób. Pierwsza ma doradzać prezydentowi w sprawach dotyczących  środowiska osób z niepełnosprawnością, druga w sprawach dotyczących seniorów. Chętni do zasiadania w obu radach sami mogli się zgłaszać.
Prezydent Mariusz Chrzanowski zapowiada powołanie jeszcze Młodzieżowej Rady Miasta, która ma mu doradzać w sprawach młodzieży, oraz Rady Sportu... w sprawach sportu. Prawdopodobnie charakter rady społecznej będzie miał także zespół, który zajmie się przygotowaniem obchodów 600. rocznicy nadania praw miejskich Łomży. Prezydent Łomży w ubiegłym tygodniu ogłosił nabór chętnych. Póki co zgłosiło się 10 osób.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0