Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 12 maja 2021 napisz DONOS@

Beata Korwek nowym sekretarzem powiatu łomżyńskiego

Główne zdjęcie
Beata Korwek

- Mam ambicję, żeby urząd był sprawny i nie było skarg, aby petenci byli zadowoleni i wychodzili od nas z uśmiechem – mówi Beata Korwek, która wygrała konkurs na sekretarza w starostwie powiatowym w Łomży, gdzie pracuje od 1. maja 2004 roku. Na szczytach powiatu zajdzie jeszcze jedna istotna zmiana: nową skarbnik starostwa zostać ma była skarbnik miasta Łomża.

- 30. czerwca została rozwiązana umowa z poprzednim sekretarzem naszego powiatu, Wiesławem Jemielitym, a ustawa obliguje do zatrudnienia w ciągu trzech miesięcy nowego sekretarza, więc we wrześniu br. został ogłoszony konkurs i został rozstrzygnięty – informuje Elżbieta Parzych, starosta łomżyński. - Komisja rozpatrywała dwie oferty. Pani Beata Korwek spełniła wymagania niezbędne i dodatkowe zawarte w ogłoszeniu o naborze na stanowisko sekretarza powiatu łomżyńskiego. Niedługo będzie rok, jak tu pracuję, a pani Korwek pod nieobecność sekretarza w pewnym sensie go zastępowała jako naczelnik wydziału organizacji. I radziła sobie dobrze w tej roli. W mojej ocenie jej współpraca z pracownikami starostwa będzie układała się dobrze.

Beata Korwek ma 48 lat, pochodzi z gminy Wizna i jest absolwentką Technikum Rolniczego w Marianowie. Pierwszą pracę podjęła w Urzędzie Gminy Wizna w 1987 r., gdzie awansowała od podinspektora do sekretarza gminy w latach 2000 - 2004. Wykształcenie wyższe zdobywała na wydziale rolnictwa Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie (obecne UWM), wieńcząc studia dyplomem w 1991 r. W Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku ukończyła studia podyplomowe z zarządzania kadrami w administracji publicznej.
- Cele do zrealizowania mam rozmaite – deklaruje Beata Korwek, nowa sekretarz powiatu łomżyńskiego. - Urzędników nadal będzie obowiązywać, m.in., terminowe wykonywanie zadań, a mnie – dopilnowanie prawidłowości toku i  przestrzegania regulaminu przez 70 pracowników. Do tego dojdą kwestie zaopatrzenia i remonty. Jesteśmy teraz na etapie wdrażania elektronicznego obiegu dokumentów i przygotowujemy się do nieodpłatnej pomocy prawnej, która ma być udzielana od stycznia 2016.

To nie jedyna zmiana we władzach starostwa. W najbliższą środę Rada Powiatu Łomżyńskiego ma odwołać dotychczasową skarbnik Barbarę Gorzębę, a w jej miejsce – zgodnie z wnioskiem starosty – ma powołać Grażynę Kołodziejską, która od lutego 2012 do kwietnia 2015 była skarbnikiem miasta Łomża.

Mirosław R. Derewońko

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę