Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Szeroka ulica Meblowa to za mało. Miasto przymusi kierowców największych tirów aby nią jeździli

Główne zdjęcie
Ul. Meblowa

Zbudowana kosztem ponad 20 milionów złotych szeroka, dwupasmowa ulica Meblowa, nie przejęła ruchu tranzytowego z ulicy Poznańskiej. Mieszkańcy pobliskich domów tracą cierpliwość. Obiecano, że po wybudowaniu Meblowej najcięższe samochody powodujące największych hałas i drgania domów, nie będą już tędy jeździły. Tymczasem po 5 miesiącach od oddania jej do użytku nic się nie zmieniło. Ratusz informuje, że zmieni się... od listopada. Wówczas na Poznańską nie będą mogły wjeżdżać samochody o masie całkowitej powyżej 15 ton.

Poprzednie władze miasta przekonywały, że budowa dwujezdniowej ulicy Meblowej jest potrzebna, bo przyczyni się do przeniesienia ruchu tranzytowego w relacjach Ostrołęka (droga krajowa 61) – Ostrów Mazowiecka (droga wojewódzka 677) i Zambrów (droga krajowa 63). Argumentowano, że ulicą Poznańską przejeżdża 2,5 tys. tirów dziennie i uciążliwości z tego powodu dotkliwie odczuwają mieszkańcy okolicznych domów, a budowa dwujezdniowej drogi Meblowej, która stanie się „mini obwodnicą Łomży „pozwoli na wyeliminowanie ruchu ciężkiego przejeżdżającego przez teren z zabudową jednorodzinną”.
Od kwietnia szeroka ulica Meblowa jest dostępna dla wszystkich kierowców. Póki co nie cieszy się jednak zbyt dużą popularnością. Kierowcy jadących przez miasto Tirów szlakiem Via Baltica czyli do i z państw nadbałtyckich, wybierają węższą, ale krótszą trasę starą ulicą Poznańską właśnie „przez teren z zabudową jednorodzinną”. Potwierdzają to także mieszkańcy okolicznych domów, którzy dopominają się o obiecane uwolnienie ich od uciążliwość dużego ruchu.
-  Mieszkaniec z Poznańskiej pisał list do Prezydenta w tej sprawie. Dostał odpowiedź, że wprowadzą zakaz od 1 września 2015. Zaraz będzie miesiąc od obietnic, a efektów nie widać – żali się jeden z nich proszą o zainteresowanie tematem.
Pytany o to ratusz przekazuje, że zakaz będzie wprowadzony najprawdopodobniej od 1 listopada.
- Został przygotowany już projekt nowej organizacji ruchu z zakazem wjazdu na ulicę Poznańską samochodów ciężarowych o masie powyżej 15 ton – mówi Łukasz Czech zaznaczając, że zakaz ten nie będzie obejmował samochodów w ruchu lokalnym, czyli choćby dowożących i wywożących towary z ulokowanych przy Poznańskiej firm.
Zakaz wjazdu najcięższych samochodów ma dotyczyć tylko odcinaka ul. Poznańskiej od ronda A. Gontarskiego (rozjazd na Łochtynowo i ul. Mebolową) do ronda św. Brunona z Kwerfurtu na skrzyżowaniu Wojska Polskiego, z Poznańską i Browarną.

210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę