środa, 13 grudnia 2017 napisz DONOS@

Szalona jazda na Przykoszarowej

Dwóch kierowców jadących z prędkością ponad 100 km/h na terenie zabudowanym zatrzymali policjanci z Łomży. Jeden z nich to Litwin, który za szybko o 52 km/h jechał przez Ratowo-Piotrowo pod Śniadowem, drugi to Polak – mieszkaniec Łomży, który na Przykoszarowej jechał nissanem z prędkością 107 km/h. Szaleniec pędził samochodem zarejestrowanym w Anglii, czyli z kierownicą po prawej stronie i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym - na podwójnej linii ciągłej.

Urszula Brulińska z KMP w Łomży informuje, że Litwin za zbyt szybką jazdę zapłacił 400 złotych mandatu i ma zakaz jeżdżenia samochodem po Polsce przez trzy kolejne miesiące. Mieszkaniec Łomży trafi przed sąd. Okazało się że nie tylko wczoraj wieczorem – ok. godz. 19. - szalał na Przykoszarowej. 33-letni mężczyzna jechał pomimo tego, że miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jak wyjaśnia Brulińska utracił je za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych.

Od połowy maja, czyli od czasu gdy obowiązują w Polsce przepisy obligujące policjantów do zatrzymywania praw jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkość dwukrotnie, łomżyńscy policjanci zatrzymali – łącznie z wczorajszymi -  19 praw jazdy.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0