Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Rolnicy kary za mleko chcą płacić w ratach

Główne zdjęcie
Stanowisko dojenia krów

Blisko 60% rolników z województwa podlaskiego, którzy mają zapłacić kary za przekroczenie limitów produkcji mleka złożyło wnioski o rozłożenie opłat na trzy lata. W sumie kary, które naliczono blisko 13 tysiącom producentom mleka z województwa wynoszą ponad 170 milionów złotych.

Kary mleczne, czyli opłaty dodatkowe z tytułu przekroczenia kwoty indywidualnej dostaw mleka za rok 2014/2015 naliczono w skali kraju  ok. 63,5 tys. producentów mleka. Co piąty to mieszkaniec województwa podlaskiego. Za każde 100 kg mleka sprzedane ponad limit rolnicy muszą zapłacić po 90,89 zł. W skali województwa to w sumie ok. 171 mln zł.
Do 11 września Agencja Rynku Rolnego, która zajmowała się rozliczeniem kwot mlecznych, przyjmowała od rolników wnioski o rozłożenie kar na raty. W województwie podlaskim takich wniosków było  7100. W najbliższy poniedziałek 28 września 2015 r. zostaną wydane w tej sprawie decyzje administracyjne. Następnie zostaną one przekazane zainteresowanym rolnikom.
Informacje otrzymają także mleczarnie, które mają podbierać od rolników kary mleczne.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę